Sveikata

Natūralūs būdai, padedantys įveikti mėnesinių skausmą

Dažna moteris su nerimu laukia, kada mėnesinės vėl pasibels į duris. Neramina ne vien šėlstantys hormonai (tai – vyrų problema), bet ir kūną raižantis skausmas, kuris kai kurioms būna itin stiprus. Vienos išsigelbėjimo ieško skausmą malšinančiose tabletėse, kitos, nusistačiusios prieš chemiją, sukanda dantis ir kenčia. Skubame į pagalbą pastarosioms ir patariame, kokiomis natūraliomis priemonėmis galima užbėgti už akių mėnesinių skausmui ar bent šį sumažinti.

Sportas ir kita fizinė veikla. Fizinio aktyvumo metu kūną užlieja endorfinas – vadinamasis malonumo hormonas: atsipaladuojame, pagerėja nuotaiką, dingsta net fizinis skausmas. Idealu, jei sportas bei fizinis darbas yra nuolatiniai jūsų palydovai. Jei ne, turėtumėte pradėti judėti bent prieš artėjančias menstruacijas. Patikėkite, savijauta bus neabejotinai geresnė.

Šiluma. Šiluma pasižymi raumenis atpalaiduojančiu poveikiu, tad raskite laiko ramiai padrybsoti lovoje, ant pilvo pasidėjusios pūslę, pripildytą šilto vandens.

Stop žalingiems įpročiams. Ar kavos aromatas iš tiesų toks malonus, jog dėl puodelio sutiktumėte kentėti skausmą? Kofeinas skatina kūno tinimą bei kraujagyslių susitraukinėjimą, tad dar labiau paaštrina nemalonius pojūčius per menstruacijas. Taip pat turėtumėte riboti nikotiną bei alkoholį (idealu, jei ir visam laikui).

Veganiška mityba. Tai, ką dedame į burną, gali pagerinti ar pabloginti savijautą menstruacijų metu. Bent savaitę prieš mėnesines ribokite gyvulinės kilmės produktų suvartojimą: tyrimais įrodyta, jog tai yra vienas efektyviausių būdų, galinčių sumažinti skausmą.

Angliavandeniai. Menstruacijoms ruoškitės ne tik papildydamos higieninių paketų atsargas: į pirkinių krepšelį prisikraukite apelsinų, kriaušių, ananasų, slyvų, morkų, abrikosų bei kitų vaisių ir daržovių, gausių angliavandenių. Juose esantis cukrus gerina nuotaiką, o kitas fermentas – bromelinas, atpalaiduoja raumenis ir sumažina skausmą.

Kalcis bei magnis. Savo racioną turėtumėte papildyti kalcio (pieno produktai, špinatai, kopūstai ir kita) ir magnio (burokėliai, morkos, džiovinti vaisiai, kruopos ir kita) gausiais produktais. Pirmasis mineralas mažina raumenų spazmus, o antrasis – kūno patinimą.

Daug vandens ir mažai druskos. Paradoksalu, tačiau pakankamas kiekis vandens organizme ne skatina tinimą, bet jį…mažina. Kūnas, reguliariai gaudamas vandens, nustoja kaupti šio atsargas. Druska, priešingai, skatina skysčių užsistovėjimą kūną ir tinimą. Šios kiekį turėtumėte riboti ne vien prieš mėnesines, bet kasdien (ne daugiau nei vienas arbatinis šaukštelis).

Rekuperatorių prekyba