Idėjos namams,  Laisvalaikis

Ar trumpos lietuviškos vasaros yra priežastis atsisakyti lauko baseino?

Poilsis šiltuose kraštuose, dailios sodybos neįsivaizduojami be lauko baseino iš tolo švytinčio mėlynu vandeniu. Tačiau apie baseiną savo kieme svajojantys lietuviai vis „nuleidžiami ant žemės“ – kam tas baseinas, jei vasara čia vos pora mėnesių? Visgi, baseinų specialistai bei žmonės savo namuose jau turintys baseinus, teigia, jog tinkamai pasirinkus baseiną, juo galima naudotis tikrai ilgiau nei porą mėnesių.

Lauko baseinų sezonas priklauso nuo baseino tipo. Žinoma, yra tokių žmonių, kurie gali tiesiog išsikirsti eketę baseino viduryje ir išsimaudyti net gūdžiausią žiemą, tačiau įprastai žiemos metu maudosi baseine tik šildomų baseinų savininkai. Visgi šildomas lauko baseinas nėra pigus įrenginys, todėl nedaugelis išdrįsta laikyti jį šildomą visą žiemą. Visgi baseino šildymo funkcija yra būtent ta, kuri leidžia prisitaikyti prie besikeičiančių orų ir naudotis baseinu kaip galima ilgiau.

Įprastai atvirų baseinų savininkai maudymosi baseine sezoną pradeda jau gerokai įšilus orams, apie gegužės ar net birželio mėnesį, o sezonas uždaromas apie rugsėjo mėnesį. Tačiau daug labiau apsimoka turėti dengiamą baseiną. Baseinai gali būti dengiami specialiomis žaliuzėmis, stumdomomis sistemomis ar specialiais paviljonais. Tokie uždengimai užtikrina, kad vanduo išlieka švarus, o uždengiant nakties metu ir neatvėsta. Taip šiltas baseino vanduo išsilaiko net naktį stipriai nukrentant temperatūrai. Todėl dengiamų baseinų sezonas prasitęsia ir juo galima naudotis nuo balandžio iki spalio. Tuo tarpu jei lauko baseinas yra ir su pašildymo funkcija, tuomet jo sezonas dar gali prailgėti ir iki pirmo sniego ar lapkričio mėnesio.

Taigi, kaip ilgai pas  mus kieme ir baseine tęsis vasara, priklauso tik nuo to, koks baseinas pasirinktas. Tačiau nesvarbu koks jis, svarbiausia, kad tarnautų ne vieną ar du sezonus. Tinkamai prižiūrimas lauko baseinas sėkmingai dirba virš 10 metų, dažnai ir 15. Tam kad lauko baseinai veiktų ilgiau, reikia pasirūpinti gerais vandens filtrais, kurie užtikrina, sistemos veikimą ir tai, kad galėtumėte maudytis švariame vandenyje. Įrengiant baseiną reikėtų mažiau dėmesio ir pinigų skirti brangioms plytelėms (jei įrengiama su plytelėmis), nes jų po vandeniu tik atspalvis matomas, o verčiau investuoti į kokybiškas medžiagas, kurios garantuos ilgaamžiškumą, filtrus, vandens padavimo sistemą. Tai ne vonios kranas, kurį lengva pakeisti, atsitikus vandens padavimo sistemai, priklausomai nuo baseino tipo, remontas gali kainuoti kaip naujo baseino įrengimas. Tad visada apmąstykite sprendimus logiškai ir pagrįstai, o tuomet ir lauko baseinu galėsite mėgautis ilgai!