Idėjos namams

Kaip panaikinti blogą kvapą automobilio salone?

Blogas kvapas nepatinka niekam. Jei prastas kvapas tvyro patalpose, dažnai pakanka paprasčiausiai praverti langą ir jas išvėdinti. Jei nemaloniais kvapais dvelkia drabužiai, juos reikia tiesiog įmesti į skalbimo mašiną ar nunešti į drabužių valyklą. O kaip elgtis, kai įsėdus į automobilį kvapas salone tiesiog riečia nosį? Nenusiminkite, viskas nėra taip blogai: daugelį kvapų galima paprastai pašalinti.

Prasto kvapo automobilyje priežasčių gali būti begalė – nuo išsipylusių tam tikrų skysčių iki ventiliacijos angoje įstrigusios ir ten savo dienas baigusios pelės. Deja, specialūs automobilių kvapikliai ir oro gaivikliai čia jau nebepadės, prireiks sudėtingesnio ir kruopštesnio nei įprasta valymo. Taigi patarimai, padėsiantys automobilio salone įsivyrauti gaivai ir švarai.

Pirma, identifikuokite, kas kaltas dėl blogo kvapo

Kai atliekamas automobilių remontas, meistrai pirmiausia atlieka diagnostiką. Taigi atlikite ją ir jūs – kas skleidžia tą blogą kvapą? Jei nemaloniai dvokia išsiliejęs skystis, valykite dėmę sudrėkinta pamuilėse kempinėle. Jei dėmė riebi, tiks įprastas indų ploviklis.

Nepamirškite atsikratyti visų šiukšlių, esančių salone ir automobilio bagažinėje. Jei taip ir nepavyko išsiaiškinti, iš kur sklinda tas nemalonus kvapas, įtartinas vietas pabarstykite valgomąja soda – ji puikiai sugeria kvapus. Po pusdienio ar paros sodos likučius susiurbkite dulkių siurbliu, tuomet saloną išplaukite.

Automobilio nereikėtų plauti vėsiu oru, nes salonas ilgai džius. Išplovę automobilį, statykite jį ne į pavėsį, o ant saulės, palikę atvirus langus, kad salonas gerai išsivėdintų. Jei ir ši priemonė bus neefektyvi, įsigykite patinkančio kvapo eterinio aliejaus, sumaišykite kelis jo lašelius su actu ir supilkite skystį į purkštuvą, išpurškę saloną išvalykite rankšluosčiu.

Jei ir po to blogas kvapas niekur nedingo, greičiausiai kalti bus ventiliacijos sistemoje įstrigę lapai, šiukšlės ar smulkūs gyvūnėliai. Kvapui pašalinti vienintelė išeitis gali būti oro filtro keitimas. Jei patys nemokėsite jo pasikeisti, vykite į autoservisą. Būna, kad svetimkūniai įstringa angose, tad juos pašalinti galės tik įgudęs automobilių mechanikas. Po to nemalonus kvapas turėtų dingti visiems laikams.