Idėjos namams,  Pasidaryk

Kaip susikurti aplinką, kurios pavydėtų visi kaimynai?

Jei turite sodą arba sodybą, turbūt norisi sukurti jaukų ir originalų kiemą, kuriame norėtųsi praleisti jaukius vasaros vakarus. Norint įgyvendinti šią svajonę, vertėtų pasitelkti natūralias gamtos medžiagas, puikiai tiks medis arba akmuo. Akmeninės lauko skulptūros atrodo išties įspūdingai ir originalumo gali suteikti bet kokiai erdvei. Tiesa, jei niekaip negalite apsispręsti, kokia skulptūra labiausiai papuoš jūsų kiemą, toli atsakymo neieškote, nes pati aplinka sufleruoja, kas geriausiai joje atrodytų.

Jei mėgstate natūralią gamtą ir stengiatės savo kieme sukurti „džiunglių“ oazę, rinkitės abstrakčias natūralaus, neapdirbti akmens skulptūras. O svarbiausia, kad tokią skulptūrą galite sukurti ir patys, tiesiog reikia fantazijos ir akmenų. Beje, su pastaraisiais galite turėti šiek tiek problemų, nes gali tekti iššukuoti ne vieną pakelią ar dirvoną, kol rasite originalų akmenį. Alternatyvą? Natūralius akmenis galima įsigyti, nes šiuo metu rinkoje yra išties nemažai įmonių, kurios prekiauja akmenimis ir akmens gaminiais. Bet kokiu atveju tokios parduotuvės jums prireiks, nes surinktus ar įsigytus akmenis reikės sutvirtinti, o tam reikia specialių priemonių: metalinių strypų, vielų ir pan. Tiesa, yra žmonių, kurie gali ir taip:

https://www.youtube.com/watch?v=HR8Ww94Zms0

O štai, jei jūsų kiemas primena angliško tipo sodelį, kuriame raudonuoja rožės, nuo triukšmo ir dulkių apsaugo preciziškai iškarpytos tujos, ant namo kampo vyniojasi gebenė, o kiemo gale tyvuliuoja nedidelis baseinas su lelijomis, reikia šiek tiek rafinuotesnio pasirinkimo. Tam puikiai tiks klasikinės lauko skulptūros: ant baseino krašto sėdintis Kupidonas, namų duris saugantis liūtas ar taro medžių stovinti Venera. Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir tikslų.

Kita vertus, jei jums skulptūros nepatinka, tačiau kieme nenorite užveisti gėlynų ar alpinariumų, visada galite rinktis masyvius laukos vazonus. Didelis lauko vazonai iš betono atrodo išties įspūdingai, kai juose auga margaspalvės gėlės, puošiančios visą kiemą. Be to, lauko vazonai taip pat gali būti įvairiausių stilių, šiuo metu labai populiarūs graikiško stiliaus vazonai, kurie šiek tiek primena kolonas ir yra dekoruoti graikiškais raštais. Gražu ir praktiška!

Daugiau idėjų galite pamatyti čia: betodaila.lt