Paveldėjai tetulės būstą, kuriame remontas darytas gal prieš kokius 20 metų. Butas lyg ir geroje vietoje, lyg ir graži laiptinė ir arti darželiai bei mokyklos – privalumai pirkėjams. Tačiau būstas atrodo taip, kad už jį negali net daug prašyti. O norėtųsi parduoti už daugiau. Ką daryti? Į ką dažniausiai atkreipia dėmesį pirkėjai ir kaip jų akyse pakelti būsto vertę? Projektas http://nekilnojamasturtas.lt dalinasi patarimais.
Išmeskite šiukšles ir išvalykite butą
Šiukšlių kalnas kambario kampe, besimėtantys pavieniai daikčiukai sekcijoje ir dulkių sluoksnis per pirštą ant visų paviršių, tikrai neprideda grožio. Mažiausiai ką galima ir net privaloma padaryti, tai iškuopti namus nuo šiukšlių, nuvalyti paviršius, išmesti dėmėmis apėjusias staltieses ar užuolaidas, nuvalyti langus, jog pro juos patektų daugiau dienos šviesos. Išmeskite sulūžusius ir senus baldus – jų tikrai nereikės pirkėjui, tad jų palikimas ne privalumas, o trūkumas, nes teks sukti galvą kaip jais atsikratyti. Taigi, vien švara ir tvarka bute jau yra didelis pliusas ir sukuria estetiškesnį, patrauklesnį vaizdą pirkėjui.
Jei remontuoti, tai vonios kambarį ir virtuvę
Dažna norinčių parduoti būstą klaida – greitas ir pigus kambarių remontas pakeičiant tapetus miegamuosiuose ar svetainėje, tačiau paliekant vonios kambarį ir virtuvę tokius kokie jie yra. Tai didelė klaida. Kad ir kokiais gražiais tapetais bus išklijuota svetainė, jos vaizdą nustelbs tualetas. Užėjus į jį matyti nutrupėjusias plyteles, rūdimis pasidengusį klozetą ir ant sienos išsiraizgiusį pakeistų vamzdžių tinklą, tikrai nebus malonu. Tuo tarpu suremontavus tualetą, vonios kambarį ir virtuvę, pirkėjas jau daug labiau linkęs mokėti už butą, nes jo akyse, butas yra po dalinio kapitalinio remonto, likę tik pasikeisti tapetus.
Geros nuotraukos – puse darbo
Norint sėkmingai parduoti būstą, reikėtų pirmiausia patraukti potencialių klientų dėmesį. Geriausia – vizualinėmis priemonėmis, nuotraukomis. Geros nuotraukos gali gautis ir su paprasčiausiu išmaniuoju telefonu, tereikia atkreipti dėmesį į tam tikrus niuansus. Svarbiausia, fotografuoti kai yra pakankamai šviesu, tačiau ne tada kai pro langą pliekia saulė. Net ir dienos metu kambaryje reikia uždegti šviesą, tuomet labiau „išsivalo“ šešėliai, labiau matoma aplinka, fotografijos tampa „šiltesnės“ ir malonesnės akiai. Antra, fotografuokite iš toliau, kad būtų geriau matomas bendras vaizdas. Jei yra gražių ar svarbių detalių – pritraukite vaizdą ir iš arčiau. Nepamirškite nufotografuoti ir laiptinės, kiemo, kaip atrodo namas ar automobilių stovėjimo aikštelė.