Vienas iš maloniausių ir labiausiai atpalaiduojantis laisvalaikio praleidimo būdas – pirtis. Ypač po ilgos ir sunkios darbo savaitės, kuomet su gera kompanija galima išsikaitinti ir pamiršti visus rūpesčius. Tačiau tam, kad pirtyje neperkaistų galvos ir galėtume ištverti didesnį karštį, mums reikalingos vilnonės pirties kepurės. Šioje pamokoje mes Jums parodysime, kaip patys galite suvelti pirties kepurę.
Mums reikės:
– vilnos sluoksnos (baltos ir spalvotos);
– žirklių;
– burbulinės plėvelės;
– rankšluosčio;
– tinklelio arba tiesiog užuolaidos;
– dubenėlio vandeniui;
– ūkiško muilo;
– medinės žaliuzės arba padėkliuko;- kepurės trafareto.
Pirmiausia ant stalo patiesiame rankšluostį, kad jis sugertų vandens perteklių. Ant rankšluosčio tiesiame burbulinę plėvelę. Iš burbulinės plėvelės pasidaroma būsimos kepurės šabloną ir dedame jį ant jau užtiestos plėvelės. Ant paruošto šablono klojam vilną (6 sluoksnius) – vieną vertikaliai, kitą horizontaliai ir t.t.
Ant sluoksnių dedame tinkliuką arba užuolaidą ir atsargiai pilame šiek tiek pašildytą vandenį bei paspaudžiam, kad visa vilna sušlaptų.
Nuo vilnos atsargiai nuimame tinkliuką ir atsargiai ją apverčiame. Apvertus, kraštus, kurie bus aplink šabloną, kruopščiai užlenkiame į vidų aplink šabloną. Kitoje pusėje vėl kartojame tą patį – dedame 6 sluoksnius vilnos (vieną sluoksnį vertikaliai, kitą – horizontaliai ir t.t.), tiesiame tinkliuką, šlapiname vilną ir vėl apverčiame bei užlankstome kraštus.
Priėjome prie įdomiausios ir, ko gero, smagiausios dalies, kur galėsite atskleisti savo meninius sugebėjimus ir fantaziją – kepurės dekoravimas.
Išdėliojame spalvotą vilną ornamentais arba taip, kaip norime. Dedame tinkliuką, muiliname rankas su ūkišku muilu, po truputį pilame jau ganėtinai šiltesnio vandens ir per tinkliuką, sukamaisiais judesiais, atsargiai trinam tinkliuką, kad nenuslinktų dekoras.
Kuomet dekoras jau pakimba prie kepurės, tuomet jau galime atsargiai nuimti tinkliuką ir delnais švelniai paglostome (ypač kraštus ir užlenkimus).
Kuomet kepurė jau sutvirtėja – prakerpam apatinę dalį ir išimame iš vidaus šabloną. Tuomet kepurę išverčiame į kitą pusę ir vėl atsargiai muilinomis rankomis glostome.
Paimame žaliuzes arba medinį padėkliuką, suvyniojame kepurę ir „masažuojame“ kokių 40-60 kartų. Tuomet keičiam kepurės kryptį, vėl vyniojame ir „masažuojame“.
Na štai, kepurė jau galutinai sutvirtėjo. Dabar galime palyginti kraštus su žirklėmis juos apkirpdami. Apkirptus kraštus tuomet vėl reikės apvelti vandeniu ir muilu.
Galiausiai pačią kepurę reikia perplauti vėsoku vandeniu su actu, kad iš jos būtų išplautas muilas. Beliko tik rankomis suformuoti kepurę ir lėkti į pirtį.