Idėjos namams

Stalo pertvara – gudrybė, padedanti minimaliomis išlaidomis sukurti atskiras darbo vietas

Užsukus į įstaigą, kurioje dirba daugiau žmonių, pasijuntama tarsi skruzdėlyne, kuriame verda sustyguotas, tačiau iš pažiūros chaosą sukeliantis darbas: kas sėdi prie telefono, kas vaikščioja iš vieno patalpos galo į kitą, kas stovi tarpduryje. O kur triukšmas, sukeliamas nenutylančių telefono skambučių ir pokalbių pakėlus ragelį, pokalbių su klientais akis į akį, tarpusavio pašnekesių darbo ar asmeniniais klausimais. Tikriausiai pastebėjote ir tai, jog dauguma biuro darbuotojų sėdi bendroje atviroje patalpoje, o ne uždaruose asmeniniuose kabinetuose – šie dažniausiai skirti aukštesnes pareigas užimantiems darbuotojams, o eilinių darbuotojų didesnėse įmonėse yra tiek daug, jog kabinetų tiesiog neužtenka fiziškai. Stalo pertvaros – išeitis, kurią, norint sukurti atskiras darbo vietas, siūlo baldų gamintojai.

Stalo pertvaros – plokštės, tvirtinamos ant stalviršio ar grindų ir leidžiančios atviroje erdvėje minimaliomis išlaidomis sukurti individualias darbo vietas. Koks šio sprendimo privalumas?

Vienas stalas – kelios darbo vietos. Kabinete nėra vietos sutalpinti kelis stalus? Turite ribotą biudžetą, o vieno didesnio stalo įsigijimas kainuoja pigiau nei dviejų mažesnių? Ant stalviršio tiesiog sumontuokite pertvarą – per kelioliką minučių turite naują darbo vietą (aišku, ne naują etatą, o tik vietą naujam darbuotojui prisėsti).

Atskirta darbo vieta – privatumas darbuotojui. Stalo pertvaros suteikia galimybę kiekvienam darbuotojui turėti bent minimalią asmeninę erdvę ir pasijusti savo „kiemo“ šeimininku. Sumažės tikimybė, jog kažkas netyčia „pasiskolins“ jūsų tušinuką, alkūne užkliudys kavos puodelį ar sujauks kruopščiai dėliotą dokumentų krūvą. Galiausiai galėsite savo teritoriją „pasižymėti“ šeimos nuotrauka ar kita jums asmeniškai artima smulkmena.

Garso izoliacijos galimybė. Biure, kuriame dirba daug žmonių, apsieiti be triukšmo negalima. Tikriausiai teko susidurti su situacija, kai greta sėdintis ir telefonu kalbantis kolega trukdė susikoncentruoti į atliekamą užduotį ar išgirsti, ką pasakė kitame ragelio gale esantis klientas. Jei aplinkos triukšmas neigiamai įtakoja darbo kokybę, padėti gali akustinės pertvaros, pagamintos iš garsą izoliuojančios medžiagos.

Atskiria, tačiau netrukdo tarpusavio bendravimui. Įmonės veiklos sėkmei didelę įtaką turi mikroklimatas, kurio kokybei svarbu tarpusavio bendravimas. Akivaizdu, jog puoselėti tarpusavio santykius atviroje erdvėje kur kas lengviau nei užsidarius savo kabinete. Stalo pertvaros yra tas „aukso viduriukas“, leidžiantis užtikrinti maksimalią bendravimo galimybę kolegų tarpe išvengiant trukdžių darbui.