Idėjos namams

Nauja mada: atsisakome spintos durų!

Atsisakyti to, kas atrodo tiesiog privaloma, pavyzdžiui, drabužių spintos durų. Toks gana kardinalus pokytis išties leidžia sukurti netikėtas erdves ir interjerą. Ir nors atrodytų, kaip įmanoma gyventi be spintos durų, tačiau daug žmonių išbandę atviras spintų sistemas ar visai atsisakę spintų, sako, jog tai geriausia kas galėjo atsitikti jų gyvenime. Ir visai nesvarbu ar kalba eina apie drabužių spintas, ar drabužines, ar prieškambario spintas – atvira spinta įmanoma.

Trys atvirų spintų privalumai

  1. Tai geriausias erdvės optimizavimas. Vietą užima tik daiktai, o ne durys, spintos pertvaros ar sienos. Ir nėra spintos lubų, viskas efektyviai išnaudojama nuo lubų iki grindų. Dažniausiai atvirų spintų kūrimui pasitelkiamos lentynos rūbams, stelažinės sistemos, kurias tarsi „pasidaryk pats“ dėliones galima susidėlioti pagal savo pageidavimus. Tai itin svarbu, nes kiekvienas žmogus individualus, ir jei vienam reikia daugiau lentynų, kitam reikia kabyklų ir stalčių. Taigi naudojant stelažines spintų sistemas, pasirenkama kas aktualu kiekvienam ir sukuriama individuali, optimizuota ir efektyviai išnaudota erdvė rūbams.
  2. Atvira spinta suteikia kambariui jaukumo ir šilumos, tvarkingai sudėti drabužiai ir aksesuarai atskleidžia čia gyvenančiojo charakterį ir stilių. Mūsų rūbai ir daiktai yra mūsų gyvenimo dalis, tad jų nereikia slėpti. O jei norisi slėpti, galbūt išties reikia peržiūrėti ar didžiuojamės savo spintos turiniu, o gal laikas padaryti generalinę peržiūrą ir viską susitvarkyti?
  3. Turint atvirą drabužių spintą, esame priversti susitvarkyti ir nuolat palaikyti tvarką. Juk nežinia, kada kas gali užeiti į kambarį ir pamatyti visą betvarkę. Be to, ir patiems nuolat žvelgiant į netvarką, darosi nemalonu. Todėl natūralu, jog žmonės turintys atviras drabužių spintas tvarkosi dažniau ir gyvena tvarkingiau.

Žvelgiant į atvirų spintų pavyzdžiu, galima susidaryti įspūdį, jog tai tiesiog įmanoma, jei turi nedaug, tačiau kokybiškų ir naujų rūbų, kurių nebūtų gėda iškabinti tarsi prabangiame drabužių salone. O tai gali tik turtingieji. Tačiau pinigai čia nėra esminis faktorius. Tai labiau įpročių formavimas ir nuolatinis drabužių rūšiavimas, leidžiantis išsigryninti spintos turinį iki tokio lygio, kuomet išties atrodo kaip prabangus salonas.

Svarbus ir dar vienas aspektas – atviroje spintoje dažniausiai kabinami to sezono rūbai, tie kurių gali prireikti bet kurią šios savaitės dieną. O štai sezoniniai, rečiau dėvimo ar avimi, išaugti rūbai turi rasti kitą vietą. Todėl slėptuvių vis tiek reikia paieškoti. Daugelis stengiasi išnaudoti lovos patalinės dėžę ar erdves virš spintų.

Jei susidomėjote ir galvote, nuo ko pradėti, sistemas rūbų kabinimui laikymui, galite apžiūrėti čia: Sandeliavimolentynos.lt