Dažnai nutinka taip, kad klasikiniai baldai žmonėms siejasi vien su tradicijomis, griežtumu, tamsiomis spalvomis ir modernumo nebuvimu. Tačiau šiandien nemažai interjero dizainerių bando sugriauti ši stereotipą ir moderniame, šviesiame interjere atranda vietą klasikiniams baldams. Stilingų namų paslaptis – skirtingų stilių derinimas, kuriuo yra sukuriamas vizualus balansas.
Tradiciškai klasikiniame interjero dizaine iš tiesų dažniau naudojamos tamsios, atmosferinės spalvos, tačiau šiuolaikiniame interjero kontekste, stiliai paprastai – prisitaikantys, jie yra persipynę su iš pirmo žvilgsnio nederančiais stiliais, būtent tokie hibridai sukuria išskirtinį dizainą. Tad modernaus dizaino kambariuose, kuriuose vyrauja balta spalva ir erdvumas, puikiai atrodo įmantrūs klasikiniai baldai. Tokiame interjere išryškėja jų forma, tekstūra, medžiagiškumas ir kitos savybės.
Klasikiniai baldai – masyvūs baldai, kuriuose yra daug detalių ir puošybinių elementų. Jie yra įkvėpti tokių laikotarpių kaip: barokas ir rokoko, kai buvo vertinamas didingumas, brangumas ir išskirtinumas. Klasikiniai baldai yra sukurti taip, kad skleistų prabangą bei eleganciją. Modernus stilius yra priešingas klasikiniam stiliui, jame juntamas formos paprastumas, vyrauja minimalistinė estetika. Šie stiliai interjere gali būti derinami būtent dėl to, kad jie yra tokie kontrastingi. Kontrastas interjere – itin vertinama savybė.
Šiandien galima pastebėti ir kitą fenomeną – klasikiniai baldai yra sumoderninami. Kai kurie gamintojai pradėjo gaminti baldus, kurie pasižymi klasikiniais siluetais, bet jų stilius yra supaprastintas. Jų gamybai pasitelkiamos modernios, šiuolaikiškos medžiagos, naudojama įvairesnė spalvų paletė. Tokiu būdu šie baldai pasidaro patrauklesni didesnei žmonių grupei. Gamintojai siekia, kad klasikinis stilius būtų patrauklaus ne tik vidutinio bei vyresnio amžiaus žmonėms, bet kad ir jaunoji karta atrastų šių baldų grožį.
Taigi modernus stilius ir klasikiniai baldai yra tikrai suderinami. Gerai žinoma taisyklė – kuriant namų stilių, svarbu laikytis tam tikros temos, bet šios taisyklės nederėtų perspausti. Jeigu namus dekoruosite vien tik to paties stiliaus baldais bei aksesuarais, galite likti su labai šabloniškai ir neįdomiai atrodančiu interjeru. Dėl to yra verta saikingai derinti įvairius stilius, siekiant jų kompozicija kuriamo balanso.