Idėjos namams,  Sveikata

Geros dienos pradžios ritualai

rytas

Nuo to, kaip prasideda mūsų rytas, priklauso kaip klostysis visa diena. Ne veltui gajūs tokie posakiai kaip „iš lovos išlipo ne ta koja“. Tad ką daryti, kad rytas būtų puikus, o tuo pačiu užsiprogramuotume puikią dieną?

Pradėk keltis anksčiau. Niekas taip nesuerzina, kaip skubėjimas, lėkimas ir baimė pavėluoti į darbą ar paskaitas. Kai kurie specialistai teigia, jog 6 valanda ryto yra geriausias laikas keltis. Atsikėlusi tokiu laiku galėsi ramiai palįsti po dušu, pasidaryti subtilu makiažą, ramiai ir sveikai papusryčiauti ir dar spėsi neskubėdama pasidomėti koks šiandien tavo horoskopas.

Pažadink kūną. Yra keli etapai: pirmas – mankšta, kitas – vanduo. Pripažinkime, jog ryte nedaugelis turime valios daryti mankštą, nors ir pripažįstame, jog pasimankštinus jaučiamės mažiau „sukiužusios“. Ką gi, yra ir lengvesnis variantas – mankšta neišlipus iš lovos arba taip vadinama lovos joga. Tai tiesiog lengvų tempimo pratimų arba kitaip pasirąžymų seka, kuri pajudina svarbiausius raumenukus ir išsklaido paskutinius miegus. Youtube rasi ne vieną lovos jogos pamokėlę, tačiau ir paprastas, intensyvesnis pasiražymas bus į naudą.

Kitas žadinimosi būdas – stiklinė vandens su citrinos sultimis. Išspausk trečdalį citrinos į stiklinę ir pripilk vėsaus vandens. Toks gėrimas pusvalandį prieš valgį pažadina visą organizmą, o ypač virškinamąjį traktą. Tuo pačiu taip stiprinamas imunitetas, šalinami toksinai ir garantuojama gera nuotaika.

Nepraleisk pusryčių. Pusryčiai yra svarbiausias dienos maistas. Tačiau dažnai nenoras pusryčiauti susijęs su tuo, jog pusryčiai yra valgomi iškart atsikėlus, kol organizmas dar visiškai nepabudęs. Tačiau jei kelsiesi anksčiau, jau padariusi lovos jogą, išgėrusi stiklinę vandens su citrina,tuomet būsi pakankamai pabudusi ir pajutusi alkį. Sočiai ir sveikai pavalgiusi turėsi pakankamai energijos visą pusdienį. Nepamirk malonaus kavos ar arbatos ritualo.

Pasimėgauk rytu. Neskubėk, apsidairyk, susipažink su diena. Ramiai įvertink koks oras ir orų prognozės, taip lengviau išsirinksi ką vilktis, peržvelk naujienų antraštes, žinosi svarbiausias naujienas ir nuėjus į darbą nebūsi tarsi „iš medžio iškritusi“ kalbant su kolegėmis prie kavos puodelio. Perskaityk horoskopą – rask jame ką nors gero ir nusišypsok. Nesvarbu, jei ir netiki horoskopais, tačiau malonu, kai kas nors tau linki geros dienos.

Patarimais dalinosi dienoshoroskopas.lt