Idėjos namams

3 DUK apie biologinius nuotekų valymo įrenginius

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai labiausiai yra aktualūs tiems, kurie planuoja naujai pasistatyti arba renovuoti nuosavą namą, sodybą ar komercinės paskirties patalpas, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų valymo sistemos. Jeigu jus taip pat domina šis įrenginys, kviečiame skaityti toliau – pateikiame atsakymus į kelis dažniausiai užduodamus klausimus apie šio gaminio veikimą, esminius privalumus bei priežiūrą.

Koks yra biologinių nuotekų valymo įrenginių veikimo principas?

Įdomu tai, kad biologinis nuotekų valymo įrenginys veikia biologiniu principu, kuris yra artimas natūraliam irimo procesui gamtoje. Šio įrenginio veikimas yra paremtas mikroorganizmais, kurie vystosi deguonimi prisotintoje aplinkoje. Vykstant įvairiems procesams, susidaro veiklusis dumblas, dėl kurio vyksta organinių medžiagų skaidymas į junginius, kurie vėliau pavirsta vandeniu bei anglies dvideginiu.

Biologiniame nuotekų valymo įrenginyje, dėl gravitacijos, dumblas nuo vandens atsiskiria ir nusėda. Tuo tarpu skaidrus ir išvalytas vanduo keliauja ištekėjimo vamzdžio link. Šie įrenginiai yra saugūs aplinkai, nes taip gerai išvalo buitines nuotekas, kad jos nėra jai kenksmingos. Todėl, esant poreikiui, galima jas išleisti į pratekančius vandens telkinius.

Taip pat puikus ir taupus sprendimas – kaupti ir naudoti tokį vandenį vejos laistymui, automobilio plovimui ar kitiems darbams atlikti.

Kokie yra pagrindiniai šio įrenginio privalumai?

Esate susidomėję biologiniu nuotekų valymo įrenginiu? Trumpai apžvelkime pagrindinius šio įrenginio privalumus:

  • draugiškas aplinkai sprendimas, nes įrenginio veikimui reikalingi tik mikroorganizmai;
  • paprasta įrenginio priežiūra;
  • tinkamai pasirinktas, įrengtas ir prižiūrimas biologinis valymo įrenginys – tarnauja ne vienerius metus;
  • pasižymi universalumu – tinka įvairios paskirties būstuose;
  • efektyviai pašalina daugelį nuotekose esančių kenksmingų medžiagų, tokių kaip fosforas ir azotas, kurio gausu buitinėje chemijoje;
  • nesudėtingas montavimas ir gana paprasta eksploatacija.

Nors tai tik keletas šio įrenginio privalumų, tačiau galima teigti, kad jo nauda – neabejotina. Todėl gali būti verta pagalvoti apie biologinio įrenginio projektavimo ir montavimo sprendimus savo namuose.

Kaip tinkamai prižiūrėti biologinį nuotekų valymo įrenginį?

Vienas svarbiausių dalykų – reguliari įrenginio apžiūra ir perteklinio dumblo šalinimas, kuris yra atliekamas specialia mašina, apie  1–4 kartus per metus. Taip pat nereikėtų pamiršti reguliariai išvalyti orapūtės filtrų, atkreipti dėmesį ar orapūtė nekaista, neskleidžia pašalinių garsų, vibracijų.

Labai svarbu, kad į šį nuotekų valymo įrenginį nebūtų pilami aliejai, riebalai ar specifinės cheminės medžiagos, kurios gali pakenkti įrenginio veikimui. Jeigu pastebėjote bent menkiausius sutrikimus – kreipkitės į šios srities specialistus.

Trūksta informacijos ir norite sužinoti daugiau? Nedvejokite ir pasikonsultuokite su šios srities specialistais, kurie jums patars įrenginio pasirinkimo, priežiūros bei kitais dominančiais klausimais. Daugiau informacijos apie biologinius nuotekų valymo įrenginius taip pat galite rasti interneto platybėse.