Idėjos namams,  Pasidaryk,  Šventės

Kaip pasigaminti muilą

Muilas seniai žinomas kaip higieną užtikrinantis produktas. Gaminamas jis iš gyvūninių ir augalinių riebalų bei cheminių komponentų. Šiandien paplitusios dvi muilo rūšys – kietas ir skystas. Nesvarbu, kokį muilą naudojame, svarbu, kad jis būtų pritaikytas odos tipui, t.y. sausai ar riebiai odai. Pasigaminti muilą namų sąlygomis nesudėtinga, todėl šiandien mūsų rankdarbių svetainė dalijasi pamoka, kaip pasigaminti muilą namuose.

Mums reikės:
– vaikiško muilo be priemaišų;
– alyvuogių aliejaus;
– eterinio aliejaus;
– smulkios trintuvės;
– dviejų dubenėlių;
– formos muilui supilti.

Pirmiausia į didelį puodą įstatome mažesnį ir įkaitiname jį. Kai mažesnis dubenėlis bus pakankamai įkaitęs – supilame į jį alyvuogių aliejų. 100 gramų muilo reikia 2 šaukštų alyvuogių aliejaus (jeigu įpilsite daugiau – muilas taps kaip plastilinas).

Muilo gamyba

Vaikišką muilą susmulkiname trintuve (kuo smulkiau bus susmulkintas muilas, tuo jis geriau ištirps).

Kaip pasigaminti muilą

Kuomet aliejus jau įkaista – suberiame muilą į dubenėlį.

Naminis muilas

Ir maišydami verdame, kol jis ištirps.

Kaip pasigaminti muilą

Į gautą masę įpilame apie 150-200 mililitrų verdančio vandens ir gerai išmaišome. Jeigu masė vis dar labai tiršta, tuomet dar įpilame vandens. Svarbiausia vandenį pilti palaipsniui, o ne visą vienu kartu. Maždaug 500 gramų muilo reikia apie 800 mililitrų vandens. Kuomet jau gausis vientisa masė – uždenkite ją dangčiu ir dar pavirkite. Masė turi gautis panašios konsistencijos kaip grietinėlė.

Gavę tinkamos konsistencijos masę į ją įberiame kavamale susmulkintų kvapnių žolelių ar kitų ingredientų savo nuožiūrą ir dar maišydami paverdame.

Kaip pasigaminti muilą

Kai jau mūsų muilas bus išviręs, tuomet formas, į kurias pilsime karštą muilą, ištepame eteriniu aliejumi ir supilame muilą. Maždaug po 2 valandų muilas jau bus sustingęs ir jį galėsite lengvai išimti iš formelių. Po to muilas dar kurį laiką savaime džiovinsis.

Muilo gamyba