Idėjos namams

Dažniausiai pasitaikančios sėjimo klaidos

Daigų auginimas namuose yra puikus būdas padidinti derlių ir auginti sveikus augalus. Galėsite kontroliuoti daigų kokybę nuo sėklos iki derliaus. Be to, daigų auginimas namuose jums padės sutaupyti, nes daigų pirkimas gali kainuoti žymiai daugiau nei sėklų pokelis.

Be abejo, daigų auginimas yra sudėtingas procesas. Jei esate pradedantysis sodininkas, galite suklysti daugelyje vietų, todėl norime su jumis pasidalinti dažniau pasitaikančiomis . Paminėsime keletą, kurių vengdami galite tikėtis sulaukti geresnio derliaus.

1. Sėjama per daug sėklų

Lengva apsiskaičiuoti ir pasėti žymiai daugiau, nei jums reikia. Vis dėlto, spalvoti sėklų pakeliai ir augalų įvairovė taip vilioja. Nė nepastebėsite, kai įsigysite penketą skirtingų pomidorų rūšių, šešias rūšis salotų, ir dar visą begalę iki šiol neragautų daržovių.

Noras išauginti pakankamai daržovių šeimai yra pagirtinas, tačiau jums nepavyks visko padaryti iškart. Geriau pradėkite po mažai, bet nuosekliau.

2. Sėjimui naudojama bet kokia žemė

Nenaudokite išsikastos žemės sėjimui. Sėkloms reikia šviežios, bet ne bet kokios žemės. Paieškokite specialiai sėjimui skirto žemės mišinio. Toks mišinys pasiūlys optimalias maistingumo ir drenavimo savybes, reikalingas sėkloms sudygti. Žemė, iškasta jūsų darže, gali turėti sėkloms pavojingų ligų, vabzdžių ir kitų kenkėjų.

3. Nesuteikiama pakankamai šviesos

Augalams reikia šviesos. Ir nors daugeliui sudygti šviesos nereikia, jos tikrai reikės daigams. Vien įkurti daigyklų prie šviesiausio lango neužteks. Trūkstant šviesos, daigai tįsta lango link, o ištįsę stiebeliai būna silpni. Idealus šviesos kiekis daigams per parą – 12-14 val. Jei naudojate auginimo lempas, nelaikykite jų įjungtų ilgiau nei 16 val. – augalams taip pat reikalingas poilsis.

4. Nepakankamas kiekis vandens

Daigams kenkia tiek vandens trūkumas, tiek perteklius. Palaikykite žemėje pakankamą kiekį drėgmės, leisdami žemei šiek tiek išdžiūti prieš laistant. Laistydami stebėkite, kada vanduo pasirodo daigyklos apačioje.

5. Sėklos sėjamos pernelyg anksti

Puiku, jei esate entuziastingai nusiteikę, bet paisykite ant sėklų pakuotės nurodyto sėjimo laiko ir nesėkite sėklų gruodžio mėnesį. Turite atkreipti dėmesį į kiekvieno augalo individualų sėjimo laiką, skaičiuojamą nuo paskutinių šalnų dienos.

6. Daigų neišpikavimas

Gali būti gaila išmesti daigus, kai dėl jų tiek stengėtės, bet daigų pikavimas sudaro galimybę praretintiems augalų daigams augti sveikesniems. Jiems nereikės varžytis dėl vandens ir maistinių medžiagų, o susipynusias šaknis atėjus sodinimo metui bus sunku išpešti.

Palikite tik vieną daigą vienoje daigyklos skiltyje, atrinkdami stipriausiai atrodantį daigą, o kitus nupjaudami. Jų neraukite, kad sveiki daigai liktų nepažeisti – tai viena iš būdingiausių klaidų.

Jums reikės tinkamos daigyklos, kurią galite išsirinkti čia: https://laistymoiranga.lt/daiginimo-iranga.