Idėjos namams

Kuo ypatingas sojų pupelių vaškas?

Kaip nuspręstumėte, kokią žvakę pirkti savo namams? Ar tikrinate etiketę, kokį vašką deginsite? Ar tai svarbu? Daugumoje masinės gamybos žvakių gamintojų kaip sudedamoji dalis gali būti sojos, tačiau žvakės nėra pagamintos iš sojų vaško. Parafinas yra dažniausiai naudojamas žvakių vaškas šiandien su bičių vašku, sojų vašku, palmių vašku, sintetiniu vašku ir kelių mišiniu. Iš visų variantų sojų vaškas yra pats naudingiausias tiek jums, tiek aplinkai.

Sojų vaškas yra 100% natūralus vaškas, gaunamas iš augalinių sojų pupelių. Sojos yra viena iš pagrindinių žemės ūkio kultūrų, auginamų Jungtinėse Valstijose, atsiliekant tik nuo kukurūzų. Dauguma pasaulio sojų pupelių auginamos ir nuimamos JAV vidurio vakaruose. Nuėmus pupelių derlių, jos išvalomos, sulaužomos, išlukštenamos ir susukamos į dribsnius. Iš dribsnių išgaunamas sojų aliejus, o dribsnių likučiai naudojami gyvulių pašarui.

Parafino vaškas – dažniausiai naudojamas žvakių vaškas – gaminamas kontrastingu būdu ir dėl to kaina yra daug pigesnė. Parafino vaškas yra iš naftos, anglies ar naftingųjų skalūnų produktas. Kai iš žalios naftos pašalinate vaškinę medžiagą, lieka parafino vaškas.

Sojų vaško žvakės

Sojų vaškas yra netoksiškas ir švariau dega, jame nėra toksinų, kancerogenų ar teršalų, todėl mūsų žvakės yra mažiau linkusios sukelti alergiją. Kaip augalinis vaškas, jis neišskiria jokių kenksmingų šalutinių produktų ir nesudaro juodų suodžių, kurie gali nudažyti sienas ir užuolaidas, kaip ir kiti pagrindiniai vaškai.

Sojų vaško lydymosi temperatūra yra žemesnė nei parafino, todėl sojų žvakės degs lėčiau ir ilgiau nei parafino žvakės. Aliejai geriau išgaruoja iš didesnio paviršiaus ploto, o esant žemesnei šilumai ir didesniam tirpimo baseinui, sojų vaškas sukuria kvapą, kuris bus daug stipresnis ir malonesnis.

Sojų vašką lengviau valyti, nes jis biologiškai skaidus. Jį galima lengvai nuvalyti vandeniu ir muilu.