Idėjos namams

Kokia yra geriausia namų ar butų šildymo įranga?

Tobulas būsto mikroklimatas – tai ne tik patogumas. Tai yra būtinybė. Galime pasidžiaugti, kad vis daugiau žmonių rūpinasi šildymo sistemomis, kurios ne tik leidžia nesušalti žiemos metu, tačiau ir nereikalauja daug laiko, energijos, galiausiai, yra draugiškos gamtai. Esant plačiai šildymo sistemų pasiūlai ne visada paprasta rasti geriausiai asmeninius bei būsto poreikius tenkinantį variantą. Tačiau įmanoma, tik tam reikia laiko.

Daikin, C&H bei kiti prekiniai vardai patenkina žmogaus funkcionalumo bei kokybės poreikius. O kuri įranga yra pati geriausia? Apie tai kalbamės su šilumos siurblius parduodančiu Gabrieliumi iš Specdarbai.lt.

Šilumos siurbliai – universalūs

Tikrai ne visos šildymo sistemos tinka visiems būstams. Vienos labiau rekomenduojamos butams, kitos – namams, galiausiai, trečios – kotedžams, kurie tampa vis dažnesniu lietuvio pasirinkimu.

Universalus pasirinkimas, kuris tinka ir namui, ir butui, juolab, gali tarnauti visus metus, yra šilumos siurbliai. „Mažesniuose namuose, butuose puikiai tinka šilumos siurbliai oras-oras. Įsigykite čia internetu, pas sertifikuotus gaminius parduodančius specialistus. Sistemos naudojamos visus metus, kadangi ne tik šildo, tačiau turi ir vėsinimo funkciją, tai yra, atstoja oro kondicionierius. Didesniuose namuose dažniausiai geresnis pasirinkimas yra šilumos siurbliai oras-vanduo, kurie gali būti jungiami tiek prie radiatorinės šilumos sistemos, tiek prie grindinio šildymo“,- pasakoja Gabrielius.

Šios sistemos funkcionalumas sulaukia vis didesnio lietuvių dėmesio. Ne tik dėl to, kad tinka ir namui, ir butui, tad pagal poreikius įranga net gali būti lengviau parduodama, kai norėsis įsigyti naujesnę, tačiau ir dėl to, kad minėta oras-oras tarnauja visus metus, tad prisideda prie būsto mikroklimato kūrimo, o tuomet ir greičiau atsiperka.

Norisi gyventi patogiai

Išaugęs šilumos siurblių poreikis taip pat siejamas ir su žmonių noru kur kas paprasčiau valdyti šilumą namuose, tai yra, ne tik reguliuoti jos intensyvumą, tačiau taip pat ir negaišti laiko rūpinantis kuru. „Ilgus metus Lietuvoje karaliavę kieto kuro katilai dažnai vadinami atgyvena. Nors jie ne tik ne tokie saugūs, kaip pavyzdžiui šilumos siurbliai, tačiau dažnai minimas ir nepatogumo faktorius, kuris žmogui norinčiam gyventi komfortabiliai – labai svarbus. Reikia ne tik rūpintis kietu kuru, tačiau ir kiekvieną sezoną vis iš naujo tikrinti sistemą, galiausiai, per šildymo sezoną rūpintis kamino valymu, o tai kainuoja,- patirtis pasakoja Gabrielius.

Šilumos siurbliai ne tik nereikalauja iš žmogaus jokių pastangų, tačiau ir suteikia galimybę įrangas valdyti nuotoliniu būdu. Rinkitės sistemas, kurios veikia Wi-Fi pagalba. „Važiuojant iš darbo galima padidinti šilumos intensyvumą namuose nuotoliniu būdu. Patalpos sušils, o žmogus grįžęs namo – jausis puikiai, išvengs galimo peršalimo, kuris dažnai atsiranda dėl to, kad tenka ilgai laukti, kol kieto kuro katilo sistema pradės skleisti šilumą per radiatorius“,- priduria.

Ekologijos niuansai

Šiuo metu valstybė vis labiau skatina žmones rinktis šilumos siurblius ir keisti seno tipo kieto kuro katilus kur kas gamtai draugiškesnėmis galimybėmis. Siūlomos subsidijos įrangos įsigijimui. „Manoma, kad per keliasdešimt metų visi kieto kuro katilai bus pakeisti kur kas gamtai draugiškesnėmis alternatyvomis. Valstybė tai skatins griežčiau. Geriau jomis pasirūpinti dabar, kol siūlomos lengvatos“,- pataria Gabrielius. Apie LR bei ES siūlomas subsidijas siūlome skaityti Aplinkos Ministerijos internetiniame puslapyje.

Svarbiausia yra domėtis inovacijomis bei rinktis sistemas, kurios yra orientuotos į XXI amžiaus žmogų. Tuomet net ir esant labai dideliems šalčiams namuose visada jausitės gerai ir tai iš Jūsų nereikalaus didelių energijos sąnaudų.