Pasidaryk

Kaip parašyti tobulą gyvenimo aprašymą?

Nesvarbu, kokioje įmonėje ir kokias pareigas norite užimti. Prieš pasineriant į svajones apie didelį atlyginimą ir būsimo darbo atmosferą, verta parašyti tobulą gyvenimo aprašymą. Tai pats pirmasis, bet toli gražu ne pats lengviausias atrankos etapas.

Kiekvieno gyvenimo aprašymo turinys yra individualus. Kita vertus, yra universalus modelis, kuriuo galima vadovautis, kad neišradinėtumėte dviračio ir per daug neišsiplėstumėte. Svarbiausia vengti tradicinių frazių apie atsparumą stresui, mokymąsi ir atsakomybę, kurios paprastai būna kiekviename gyvenimo aprašyme. Verčiau sutelkite dėmesį į faktus ir tai, kas jus tikrai išskiria. Jūsų fonas turi užkabinti darbdavį. Tai vienintelis būdas pereiti į kitą etapą, ypač jei esate atrenkamas į didelę  įmonę, kurioje į vieną vietą galipretenduoti daug žmonių.

Darbdavys praleidžia ne ilgiau kaip 6-8 sekundes, peržiūrėdamas dokumentus, kad galėtų atrinkti pirminį kandidatą. Kaip priversti jį pasirinkti jus iš keliasdešimt gyvenimo aprašymų, net jei neturite prestižinio universiteto diplomo ir nedirbote didelėse įmonėse?

Norėdami parašyti tobulą gyvenimo aprašymą, turėsite sutelkti dėmesį į pagrindinius savo profesinės biografijos faktus, kurie būtų aktualūs darbdaviui. Todėl jūsų profesionali vizitinė kortelė turėtų atrodyti taip:

  • Pozicija
  • Kontaktiniai duomenys
  • Darbo patirtis
  • Švietimas
  • Profesiniai įgūdžiai
  • Rekomendacijos
  • Papildoma informacija

Žmogiškųjų išteklių specialistai paprastai turi mažai laiko perskaityti jiems atsiųstus dokumentus. Todėl jie turi greitai nuskaityti CV ir sudaryti bendrą kandidato vaizdą. Dėl šios priežasties kartais detalės daro įtaką jų sprendimui.

Nenaudokite sudėtingų sakinių, rašykite kuo suprantamiau, aiškiau.Padalinkite savo turinį į pastraipas, visos šios procedūros leis įgudusiai įdarbintojo akiai greitai ir lengvai rasti norimą informaciją.Į savo gyvenimo aprašymą neįtraukite darbdaviui nereikalingos informacijos, nesusijusios su jūsų prašomu darbu.

Pirmasis įspūdis yra labai svarbus. Gyvenimo aprašymas yra mūsų profesionali demonstracija, pirmojo kontakto su potencialiu darbdaviu forma, elementas, turintis įtakos tam, ar būsime pakviesti į tolesnius įdarbinimo proceso etapus.