Laisvalaikis

Kaip pasiruošti slidinėjimui?

Jei anksčiau lietuvaičiai keliaudavo tik į tas šalis, kurios alsuoja karščiu, tai šiuo metu vis daugiau žmonių pasirenka galimybę dienas praleisti kalnuose, kur tyras oras įkvepia naujos gyvybės, o slydimas nuo kalno – papildomo adrenalino. Slidinėjimas tampa vis labiau populiarėjančia paslauga, kuri pritraukia žmonių iš viso pasaulio. Europoje galima rasti nemažai kurortų, kurie mielai priima visus norinčius pajusti vėjo galią. Tiesa, slidinėjimas, kad ir kokia smagi, tačiau tuo pačiu ir atsakinga pramoga, tad reikia jai pasiruošti.

Apranga

Jei slidinėjimas jums yra retas malonumas, juolab, jį išbandote pirmą kartą, tuomet neapsimoka pirkti nuosavos aprangos. Ją galėsite išsinuomoti vietoje. Žinoma, dažniausiai kurortiniuose miesteliuose ji brangesnė, nei kad pavyzdžiui išsinuomotumėte dar būdamas Lietuvoje, tačiau svoris gana nemažas. Jei turėsite mokėti už papildomus kilogramus lėktuve – gaunamas balansas. Pasirinkite labiausiai tinkamą aprangą kurorte. Ten dirba profesionalai, kurie įvertinę jūsų kūną ir patirtį rekomenduos labiausiai derantį pasirinkimą.

Įranga

Slidinėjimas neatsiejamas nuo specialios įrangos. Viskas taip pat, kaip ir su apranga. Jei slidinėjimas jums reta pramoga – nuomokite vietoje. Vėlgi, pasinaudokite profesionalų patarimais, kadangi jie jums gali suteikti labai daug naudingos informacijos.

Pasiruošimas

Žinoma, neturite būti sportininkas, kad galėtumėte slidinėti. Tačiau mes rekomenduojame bent jau mėnesį prieš pramogą bent kiek fiziškai pajudėti intensyviau. Svarbu sustiprinti rankų ir nugaros raumenis. Jei pradėsite čiuožti visiškai nepasiruošęs, po pirmos dienos galite nebejusti kūno dalių. Taip dažna baigiasi ir planuota savaitės pramoga. Pasiruošimas padės išvengti raumenų skausmo.

Kitos smulkmenos

Pasiruoškite visapusiškai. Keliausite į kalnus, tad būtinai įsidėkite kremo nuo saulės, kad nenudegtumėte veido. Pasiimkite kuo šiltesnių drabužių su kuriais laiką leisite svečių namuose, kalnuose. Galiausiai, psichologiškai nusiteikite ilsėtis…

Slidinėjimas padeda atsipalaiduoti tiek fiziškai, tiek protiškai. Kartais tereikia poros laisvų dienų, kad vėl galėtumėte pajusti vėją savo plaukuose. Gyvenimas nuostabus. Įkvėpkite jo…