Grožis

Kaip sumažinti prakaitavimą?

Prakaitavimas – natūrali kūno reakcija į karštį, taip pat gausiai prakaituojama jaudinantis, esant stresui. Nors tai ir natūrali kūno reakcija, tačiau išties nemaloni – sušlampa drabužiai, pradeda sklisti nemalonus kvapas. Kaip su tuo kovoti? Pateikiame keletą praktiškų patarimų.

  • Antiperspirantus geriausia naudoti po dušo, kuomet sušilęs kūnas ir atsivėrusios poros. Geriausia naudoti prieš naktį, kadangi naktį prakaito liaukos yra mažiau aktyvios ir antiperspirantas jas labiau veikia.
  • Itin stipriai galima sumažinti prakaitavimą, pakeitus sintetinius drabužius į natūralaus pluošto. Kuomet kūnas gali kvėpuoti, oras cirkuliuoja tarp drabužio sluoksnių, nesusidaro „šiltnamis“, tad ir prakaituojama mažiau.
  • Gausų prakaitavimą arba sustiprėjusį prakaito kvapą gali sukelti ir tam tikras maistas. Pavyzdžiui, aitriosios paprikos, svogūnai, česnakai kofeinas, alkoholis, riebaluose keptas maistas.
  • Ar yra dieta nuo prakaitavimo? Galima sakyti taip, maistas kuris turi daug silicio, padeda reguliuoti prakaitavimą. Tokie produktai yra braškės, vynuogės, migdolai, pomidorų sultys.
  • Depiliuokite pažastis – tarp plaukelių žaibiškai dauginasi blogą kvapą sukeliančios bakterijos.

Natūralios priemonės nuo prakaitavimo

Alūno akmuo. Tai efektyvi priemonė, stabdanti blogą kvapą sukeliančių bakterijų dauginimąsi prakaite. Bekvapis, nelipnus, alūno akmuo netepa drabužių bei tinka jautriai odai, galima naudoti net po depiliacijos. Geriausia naudoti natūralų alūno akmenį (potassium alum), o ne sintetinį (ammonium alum).

Alūno milteliai. Milteliai tinka visam kūnui dezodoruoti(ypač pėdoms, delnams), naudojami įtrinant į drėgną odą (po dušo). Efektyviai mažina prakaitavimą ir blogą kvapą.

Obuolių actas. Nerekomenduojama kasdieniniam naudojimui, tačiau esant poreikiui, gausiai prakaituojančias vietas reikia patepti obuolių actu. Jis sumažina prakaitavimą ir pašalina nemalonų kvapą.

Šalavijas. Pasižymi ne tik maloniu ir gaiviu kvapu, tačiau ir antibakterinėmis savybėmis. Šalavijo nuoviru reikia plauti prakaituojančias vietas.