Grožis,  Sveikata

GERA KARMA kanapių aliejus ir 10 priežasčių jį naudoti kasdien

Kanapių aliejus – vienas iš plačiausiai naudojamų augalinės kilmės aliejų. Apie jo naudą ilgus metus kalba ne tik įvairius tyrimus atliekantys mokslininkai, bet ir gydytojai. Šalto spaudimo termiškai neapdorotas kanapių aliejus yra puikus įvairių vitaminų bei mineralinių medžiagų šaltinis. Kanapių aliejus natūraliai savyje turi daug amino rūgščių, iš kurių daugumos žmogaus organizmas pats negamina, tad natūralūs papildai yra vienintelis būdas jų gauti. Kita vertus, įvairių mineralų ir vitaminų trūkumas gali sukelti labai skausmingas pasekmes, todėl investuoti į savo sveikatą yra tiesiog būtina.

UAB Gera Karma vadovas Andejus Petruša sutiko pasidalinti kanapių aliejaus teikiama nauda ir dešimčia priežasčių jį žūt būt įtraukti į savo racioną.

  1. Kanapių aliejus sumažina širdies ligų tikimybę

Kanapių aliejaus sudėtyje esantys naudingieji riebalai padeda apsaugoti ne tik širdį, bet ir visą kraujotakos sistemą. Dar 2007-aisiais metais atliktas tyrimas parodė, kad kanapių aliejus puikiai apsaugo ne tik nuo kraujagyslių kalkėjimo, bet ir nuo jų užsikimšimo. Mokslininkų teigimu, tai sumažina miokardo infarkto ir insulto tikimybę. Negana to, šie aliejai taip pat padeda mažinti ir cholesterolio kiekį kraujyje.

  1. Padeda subalansuoti hormonus, sumažinti PMS ir menopauzės simptomus

Įvairūs tyrimai parodė, kad nuolat naudojant papildus, savyje turinčius didelę amino rūgščių įvairovę, sumažėja priešmenstruacinio sindromo simptomai. Toks akivaizdus pagerėjimas buvo itin aiškiai pastebimas tų moterų, kurioms simptomų nepavykdavo sumažinti netgi stipriais vaistais. Taigi, kanapių aliejus padeda kovoti tiek su emociniu jautrumu, tiek ir su depresija, krūtų skausmais, siejamais būtent su PMS. Toks pat teigiamas poveikis pastebėtas ir kovojant su menopauzės simptomais.

  1. Kanapių sėklų aliejus padeda mažinti uždegimą

Kanapių aliejaus sudėtyje yra augalinių sterolių ir alkoholių, kurie veiksmingai mažina uždegimą, galintį neigiamai paveikti visus vidaus organus., Taigi, kanapių aliejus padeda sumažinti ir  vidaus organų pažeidimo riziką bei apsaugoti nuo hipertenzijos, diabeto ir aterosklerozės.

  1. Aliejus padeda palengvinti artrito skausmus

Kanapių aliejus yra praturtintas GLA – gama linoleno rūgštimi, kuri padeda artrito simptomus sumažinti 25%. Kanapių aliejuje taip pat gausu riebiųjų Omega 3 ir 6 rūgščių, kurios veikdamos kartu su GLA padeda mažinti skausmą ir uždegimą.

  1. Jis gali apsaugoti nuo kai kurių vėžio rūšių atsiradimo

Kanapių aliejaus sudėtyje esančios Omega 3 rūgštys padeda stiprinti imuninę sistemą. Taip pat aliejuje esančios naudingos medžiagos padeda kovoti su krūtų vėžiu bei apsaugoti nuo smegenų blastomų bei smegenų vėžio.

  1. Puikus vaistas nuo odos ligų

Kenčiantiems nuo egzemos ar psoriazės (žvynelinės), kanapių aliejus gali puikiai padėti. Vartojant aliejų tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės, organizmas gauna pakankamai naudingų medžiagų, kurios leidžia sumažinti odos drėgnumą ir niežėjimą, o laikui bėgant pakeičia net ir vaistus.

  1. Kanapių aliejus efektyvus aknės gydymui

Klaidingai manoma, kad bet kokio augalinio kilmės aliejaus naudojimas padės kovoti su akne. Tačiau itin lengvas kanapių aliejus gali padaryt stebuklus. Jis taip pat padeda apsaugoti ir nuo randų bei sėkmingai mažina uždegimą, todėl padeda lengvai išspręsti net ir įsisenėjusias odos problemas.

  1. Tai puiki priemonė norint sumažinti svorį

Aliejaus sudėtyje esančios naudingosios mineralinės medžiagos padeda lengviau pasiekti ir išlaikyti sotumo jausmą. Amino rūgštys padeda sumažinti alkį bei gerina virškinimą, todėl nuolat jį vartojant galima pasiekti neįtikėtinus rezultatus. GERA KARMA™ kanapių aliejus savo sudėtyje turi ne tik daugybę amino rūgščių, bet ir įvairių mineralinių medžiagų – geležies, magnio, kalio, kalcio, fosforo ir mangano, kurie yra būtini norint užtikrinti puikią medžiagų apykaitą.

  1. Vienas geriausių augalinės kilmės baltymų šaltinių

Kanapių aliejuje yra itin gausu baltymų – net 25% kalorijų, esančių šiame aliejuje, yra baltyminės kilmės, o tai yra panašus baltymų kiekis kaip ir mėsoje. Todėl šis aliejus yra nepamainomas mitybos papildas veganams, vegetarams ir žaliavalgiams, kuriems būna ganėtinai sunku gauti reikiamas naudingąsias medžiagas.

  1. Kanapių aliejus – sveikiems ir žvilgantiems plaukams

Norint turėti sveikus plaukus, derėtų rinktis plaukų priežiūros priemones, turinčias savo sudėtyje kanapių aliejaus. Tačiau galima naudoti ir valgomąjį kanapių aliejų – juo įtrinkti galvos odą. Tai pagerins kraujotaką ir leis džiaugtis stipresniais, sveikesniais ir ilgesniais plaukais. Naudojant ilgą laiką kanapių aliejus gali apsaugoti ir nuo pleiskanų ar plaukų slinkimo.

Pasak UAB Gera Karma vadovo Andrejaus, renkantis kanapių aliejų svarbu atsižvelgti į jo sudėtį. Nors aliejus visų gamintojų spaudžiamas tokiu pat būdu, tačiau ne visas aliejus yra vienodai kokybiškas. Andrejus pataria rinktis kuo šviežesnio spaudimo aliejų ir atkreipti dėmesį į jo galiojimo datą – išties natūralus kanapių aliejus tinkamas naudoti tik 6 mėnesius nuo pagaminimo datos. GERA KARMA™ kanapių aliejus savo sudėtyje turi vitaminų A, B1, B2, B3, B6, C, D, E, taip pat kalcio, magnio, kalio, geležies ir kitų mikroelementų. UAB Gera Karma spaudžiamas kanapių aliejus pagamintas Lietuvoje, o tai tik patvirtina gaminio kokybę. Šis aliejus taip pat yra spaudžiamas iš būtent Lietuvoje užaugintų ekologiškų kanapių sėklų, o jo sudėtyje gausu vitamino D ir chlorofilo, padedančio ne tik stiprinti imuninę sistemą, bet ir gerinti nervinės sistemos veiklą.