Idėjos namams

Interjero dizaino tendencija: pakabinami šviestuvai miegamajame

Pakabinami šviestuvai tradiciškai yra naudojami valgomojo zonoje. Jie paprastai yra kabinami virš valgomojo stalo. Tačiau šiandien vis dažniau šie šviestuvai sau vietą atranda ir kitose namų erdvėse (svetainėse, miegamuosiuose ir net vonios kambariuose). Šiais metais ypatingai populiari tendencija – pakabinami šviestuvai miegamajame. Šiame kambaryje jie yra kabinami iš abiejų lovos pusių ir tarnauja kaip skaitymui skirtas apšvietimas. Miegamajame tokie šviestuvai ne tik tikslingai ir gražiai apšviečia erdvę, bet kartu erdvei suteikia stilingumo ir atrodo itin elegantiškai.

Pakabinami šviestuvai yra skirstomi į dvi kategorijas: kabamuosius šviestuvus ir sietyno tipo šviestuvus. Kabamieji šviestuvai yra paprastesnės struktūros už sietynus, tačiau jų dizaino įvairovė yra be galo plati. Sietynai yra išsišakojančios formos šviestuvai, kurie atrodo itin prabangiai, tačiau jų pasirinkimo variantų yra kiek mažiau. Kadangi kabamieji šviestuvai yra mažesni už sietynus, būtent jie dažniau yra naudojami miegamojo erdvėje.

Interjero specialistai miegamajame rekomenduoja rinktis du derančius arba vienodus, nedidelio dydžio pakabinamus šviestuvus ir juos kabinti iš abiejų lovos pusių. Tokie šviestuvai turėtų būti priderinti prie esamos interjero dizaino temos. Kadangi ši erdvė yra skirta poilsiui ir ramybei, patariama rinktis subtilaus, minimalaus arba elegantiško stiliaus šviesos aksesuarus. Šiandien miegamajame ypač populiarūs yra šie šviestuvai: struktūriški šviestuvai su geometrinėmis detalėmis, šviestuvai su stikliniu gaubtu arba paprasčiausia lemputė su tekstiliniu laidu.

Apsisprendus miegamajame panaudoti šio tipo apšvietimą ir išsirinkus tinkamiausią dizainą, paprastai kyla klausimas, kokiame aukštyje reikia kabinti šiuo šviestuvus. Per aukštai pakabinti šviestuvai kuria disbalanso įspūdį ir atrodo negražiai, o per žemai pakabinti šviestuvai praranda dalį savo funkcionalumo. Nors ir nėra konkrečių taisyklių, kurios padėtų parinkti optimalų šviestuvo pakabinimo aukštį, tačiau galima pasitelkti vieną praktišką būdą: atsisėskite ant lovos ir atkreipkite dėmesį į tai, kokiame aukštyje yra jūsų smakras. Šviestuvą tinka kabinti būtent tokiame aukštyje, kokiame yra jūsų smakras, nes tada šviesa yra patogiame skaitymui lygyje.