Sveikata

Kalio jodidą sostinės gyventojai dažniausiai atsiima „Eurovaistinėje“

Jau įpusėjo kalio jodido dalinimas Vilniaus miesto gyventojams ir vaistinių atstovai pastebi, kad dažniausiai gyventojai atsiima nemokamus vaistus ir sau bei savo šeimos nariams, aktyviausiai tai daro „Eurovaistinėje“, čia išdalinta jau daugiau nei 310 000 tablečių.

Bendrovės komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad didelė dalis Vilniaus gyventojų suskubo atsiimti jiems išrašytas kalio jodido tabletes. „Likus kiek daugiau nei savaitei iki kalio jodido e. recepto galiojimo pabaigos matome, kad jau pusę Vilniaus gyventojams skirtų tablečių „Eurovaistinės“ tinklo vaistinėse išdalinome“, – sako ji. Primenama, kad receptas galioja iki lapkričio 17 d.

Vaistinėse išduodama dvejoms paroms reikalinga dozė, tai yra 4 tabletės. Suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų dvi tabletės yra vartojamos kartu, jas iškart praryjant. Vaikams 3–12 metų yra vartojama viena tabletė, o vaikams iki 3 metų – pusė tabletės.

Kalio jodido tabletes Vilniaus gyventojai gali atsiimti 54 sostinės „Eurovaistinėse“.

Vaistininkas Mindaugas Rutalė sako, kad kalio jodidą reikėtų laikyti įprastai kaip ir kitus vaistus kartu su pakuotės lapeliu, kuris išduodamas vaistinėje. Vaistai turi būti laikomi sausoje, nuo saulės apsaugotoje ir vaikams nepasiekiamoje vietoje. „Siūlyčiau kalio jodidą turėti su savimi, jis efektyviausias, kai sunaudojamas per 2–8 valandas vos pasklidus į aplinką radioktyviajam jodui. Nežinome, kada tai gali nutikti, todėl būtų geriausia turėti jį su savimi“, – sako „Eurovaistinės“ atstovas.

Esant reikalui rekomenduojama pasitarti su gydytojų ar vaistininku, neužsiimti savigyda, internete pasikliauti tik patikimais šaltiniais, nes neteisinga informacija gali padaryti daugiau žalos nei atnešti naudos.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB