Sveikata

Kas yra dietologas?

Jei ieškote patarimų dėl mitybos, jums nebus sunku rasti ką nors, kas reklamuoja savo „unikalų“ mitybos sprendimą. Tarp garsenybių, influencerių, asmeninio trenerio ir gudrių svetainių bus daug žmonių, mielai parduodančių jums savo mitybos receptą.

Dažnai šių šaltinių duoti patarimai yra ne tik neveiksmingi, bet ir brangūs, trumparegiški ir kartais pavojingi. Taigi, tam ir reikalingi dietologai.

Kada kreiptis į dietologą?

Nesvarbu, ar norite gydyti simptomus, atsirandančius dėl tokių ligų kaip vėžys, ar norite numesti svorio, dietologas yra kvalifikuotas profesionalas galinti padėti problemas spręsti keičiant mitybą bei visą gyvenseną. Jei manote, kad turėtumėte kreiptis į dietologą, nedelskite. Mitybos problemos gali progresuoti, jas gydyti tampa vis sunkiau, todėl ankstyva intervencija yra labai svarbi. Kai kurie pagrindiniai požymiai, dėl kurių turėtumėte kreiptis į dietologą, yra šie: 

  • jūsų svoris nėra normų ribose arba greitai kinta, 
  • pasireiškia nemalonūs virškinimo trakto simptomai, 
  • sergate lėtinėmis ligomis, 
  • turite alergiją maistui ar netoleravimą, 
  • laikotės griežtos dietos, dėl kurios galite prarasti mitybą, 
  • norite jaustis sveikesni ir sužinoti daugiau apie mitybą.

Kokie yra apsilankymo pas dietologą privalumai?

Pagrindinis privalumas apsilankyti pas konsultacijas teikiantį dietologą dėl mitybos yra tas, kad galite būti tikri, kad jų teikiami patarimai yra pagrįsti įrodymais. Tai reiškia, kad buvo įrodyta, kad jis veiksmingas žmonėms, turintiems tam tikrų problemų.

Jie yra aukštos kvalifikacijos ir pritaikys sesijas būtent tai, ko jums reikia. Jei jau žinote mitybos pagrindus ir norite tik mitybos planų, jie gali tai padaryti. Jei ketinate pereiti nuo pagrindų ir sužinoti apie maistą, jie gali jus išmokyti.

Lankydamiesi pas dietologą, jums nereikia jausti drovumo ar gėdos. Jie yra apmokyti dirbti su daugybe įvairių sutrikimų, todėl niekada jūsų nesmerks. Priešingai nei paplitusi nuomonė, jie nėra maisto policija. Dietologai dirba tikėdami, kad visi maisto produktai yra sveiki jei  yra palaikoma saikinga pusiausvyra. Jei nėra rimtos priežasties, dietologas niekada „nedraus“ valgyti tam tikro maisto. Vietoj to, pateiks rekomendacijas, kaip pagerinti savo mitybą. 

Ką reikėtų žinoti prieš kreipiantis?

Dėl daugybės nekvalifikuotų žmonių, siūlančių mitybos patarimus, turite įsitikinti, kad jūsų dietologas yra įregistruotas jūsų apvaizdos reguliavimo institucijoje. Turėdamas tinkamą registraciją, dietologas pateiks saugios mitybos patarimų. Patikimi specialistai suteiks dietalogo paslaugas profesonaliai bei pasiūlys variantus, iš kurių galėsite rinktis jums tinkamiausią.

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats