Laisvalaikis

Keliavimas savarankiškai: UŽ ir PRIEŠ

Kelionės – viena didžiausių gyvenimo pramogų, atostogų džiaugsmų, kurių laukiame visus metus. Tačiau kelionės, ypač savarankiškos, planavimas susijęs su nemažais iššūkiais.

Kur ir kada ruošiatės keliauti?

Smagu tiems, kurie atostogų gali keliauti kada panorėję. O jei jų gaunatek tam tikru metų laiku ir vos kelias savaitėles, rinktis reikia atidžiau. Jei turite svajonių šalį, nereiškia, kad į ją palankiausia bus keliauti tuo metu, kai gausite atostogas. Pavyzdžiui, Pietų, Vakarų Europos kurortuose (Portugalijoje, Ispanijoje, Italijoje, Graikijoje) palankiausia ilsėtis balandžio-gegužės ar rugsėjo-spalio mėnesiais, nes vasarą termometro stulpelis gali perkopti net ir 40 °C. Tad jei ieškote ne poilsinės, bet pažintinės kelionės, keliaukite, kai kurortuose vėsiau. Žinoma, jei ketinate tik gulinėti paplūdimyje ar viešbutyje prie baseino, bet kokia temperatūra didelio diskomforto nesukels.

Keliavimas sezono įkarštyje turi ir privalumų, ir trūkumų

Keliavimas, kai sezonas dar neprasidėjęs arba jau pasibaigęs, turi ir akivaizdžių privalumų, ir trūkumų – jums spręsti, kurie kuriuos nusvers. Sezono įkarštyje bet kurioje šalyje tiek viešbučiai, tiek automobilių, keleivinių mikroautobusų nuoma, tiek ir kitos paslaugos bus brangesnės, tad ne tik nepavyks sutaupyti, bet pageidaujamas paslaugas turėsite rezervuoti gerokai iš anksto, antraip rizikuojate likti be nakvynės vietos ar transporto. Vėlgi kelionės ne sezono metu turi ir trūkumų – gali neveikti kai kurios pramogos, o orams stipriai atvėsus kurortiniai miesteliai, salos tiesiog apmiršta. Vėlgi – ir tame galima atrasti pranašumų.

Pasidomėkite, ar viešnagės metu šalyje, į kurią keliaujate, nebus kokių nors valstybinių švenčių. Šventės reiškia padidėjusį vietinių gyventojų srautą, labiau apkrautus lankomus objektus ir viešąjį transportą.

Kodėl verta keliauti savarankiškai?

Savarankiškoms kelionėms labiausiai rekomenduotume keleivinių mikroautobusų nuomą. Kelionės metu važiuosite su pažįstama kompanija, sutiksite daugiau žmonių, patikusiose vietose galėsite praleisti daugiau laiko, o į abejotinos vertės lankomus objektus užsuksite tik trumpam arba iš viso juos aplenksite. Savarankiškose kelionėse patirsite daugiau nuotykių: tokių kelionių metu dažnai prireikia koreguoti planus, iš naujo perplanuoti maršrutą.

O gal vis tik rinktis agentūros paslaugas?

Savarankiškos kelionės planavimas irgi užtrunka, tačiau jai suplanuoti reikia vos pusdienio – tikrai rasite laisvą valandėlę savaitgalį. Visgi kartais keliaudami su grupe žmonės jaučiasi ramiau, drąsiau, gali visiškai atsipalaiduoti. Kita vertus, taip keliaujant neliks „kelionių dvasios“ – to žavaus netikėtumo ir spontaniškumo, lankysite tik tuos objektus, kurie įtraukti į programą, tad skaitykite atsiliepimus apie pasirinktos kelionės organizatorių, vadovą, pačią kelionę ir spręskite, ar viskas jums priimtina.