Grožis,  Sveikata

Keratino kaukės

Kas yra plaukų kaukė?

Tikriausiai esate girdėję apie veido keratino kaukę, o gal ir išbandę. Kaip veido kaukė maitina ir drėkina odą, taip plaukų kaukė panašiai padeda pagerinti plaukų būklę ir sveikatą.

Plaukų kaukės taip pat gali būti vadinamos giliai kondicionuojančiomis procedūromis arba intensyviais plaukų kondicionieriais.

Nuo greito poveikio kondicionierių jos skiriasi tuo, kad ingredientai paprastai yra labiau koncentruoti, o kaukė ant plaukų laikoma ilgiau – nuo 20 minučių iki kelių valandų.

Daugelį plaukų kaukių rūšių galima pasigaminti namuose iš ingredientų, kurių galbūt jau turite virtuvėje, pavyzdžiui, bananų, medaus ar net kiaušinio trynio. Arba, jei nenorite vargti gamindami patys, yra daugybė iš anksto paruoštų plaukų kaukių, kurias galite nusipirkti parduotuvėje.

Šiame straipsnyje plačiau apžvelgsime plaukų kaukių naudą, jų naudojimo būdus ir kaukes, kurios gali geriausiai tikti jūsų plaukų tipui.

Kokia keratino plaukų kaukės nauda?

Plaukų kaukės naudojimas turi daug privalumų, o jų nauda priklauso nuo sudedamųjų dalių ir jūsų plaukų tipo. Apskritai plaukų kaukės naudą teikia šie dalykai:

  • blizgesni ir minkštesni plaukai
  • papildoma drėgmė
  • sumažėjęs plaukų lūžinėjimas ir pažeidimai
  • mažesnis plaukų slinkimas
  • sveikesnė galvos oda
  • stipresni plaukai
  • mažesnė aplinkos ir produktų žala

Kokie ingredientai gerai tinka plaukų kaukėms?

Plaukų kaukės turi daugybę ingredientų, kurie gali suteikti jūsų plaukams šiek tiek rūpesčio. Ingredientai, kurie gali geriausiai jums tikti, priklauso nuo jūsų plaukų tipo ir plaukų bei galvos odos būklės.

Štai keletas populiariausių ingredientų, kurių reikėtų ieškoti parduotuvėje įsigytose kaukėse arba eksperimentuoti su jais gaminant savo kaukę:

Bananai. Jei norite sumažinti plaukų slinkimą, bananai yra geras ingredientas, kurį galima įtraukti į plaukų kaukę. Bananuose esantis silicio dioksidas taip pat gali padėti plaukams tapti minkštesniems ir blizgesniems. 2011 m. tyrimoduomenimis, bananai taip pat pasižymi antimikrobinėmis savybėmis. Tai gali padėti sumažinti plaukų sausumą ir pleiskanas.

Kiaušiniai. Kiaušinių tryniuose esančios maistinės medžiagos, įskaitant vitaminus A ir E, biotiną ir folio rūgštį, gali padėti skatinti plaukų augimą, o kiaušinių baltymuose esantys baltymai gali padėti sustiprinti plaukus.

Avokadų aliejus. Avokadų aliejuje esančios mineralinės medžiagos, tokios kaip folio rūgštis, geležis ir magnis, gali padėti užsandarinti plaukų kutikulę. Tai gali padėti plaukams tapti atsparesniems pažeidimams ir lūžinėjimui.

Medus. Medus laikomas humektantu, todėl jis gali padėti plaukams įsiurbti ir išlaikyti daugiau drėgmės. Jis taip pat gali skatinti odos ląstelių augimą, o tai gali padėti sustiprinti plaukų folikulus.

Kokosų aliejus. Dėl mažos molekulinės masės kokosų aliejus gali prasiskverbti į plauko stiebą ir giliai kondicionuoti. Tai gali padėti sumažinti plaukų sausumą ir garbanojimąsi. 2015 m. atlikti tyrimaitaip pat parodė, kad kokosų aliejus, naudojamas plaukams, gali sumažinti baltymų slinkimą.

Alyvuogių aliejus. Norite intensyvios drėgmės? Alyvuogių aliejuje yra skvaleno, kuris natūraliai gaminasi organizme, tačiau senstant jo kiekis mažėja. Skvalenas yra labai svarbus norint sudrėkinti plaukus ir odą.

Alavijas. Jei norite nuraminti ir sušvelninti galvos odą, apsvarstykite galimybę naudoti plaukų kaukę su alaviju, kuris pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Jame taip pat yra vitaminų C, E ir B-12, folio rūgšties ir cholino, kurie gali padėti sustiprinti ir pamaitinti plaukus.

Plaukų kaukių receptų idėjos

Pasigaminti savo plaukų kaukę gana paprasta, be to, gali būti smagu. Jei dar nesate bandę plaukų kaukės, galbūt norėsite paeksperimentuoti su keliais skirtingais receptais ir ingredientais, kol rasite tinkamiausią savo plaukams.

Kad kaukė tinka, suprasite, jei plaukai bus švelnūs ir sudrėkinti, bet neatrodys riebūs ar gležni.

Pradžiai galite išbandyti vieną iš šių paprastų, bet veiksmingų „pasidaryk pats” plaukų kaukių receptų. Priklausomai nuo plaukų ilgio, ingredientų kiekį galite padidinti.