kava
Skonis,  Sveikata

Kiek kalorijų turi įvairių rūšių kava?

kavaKava – dievų gėrimas. Būtent nuo puodelio karštos kavos prasideda milijonų žmonių rytas. O dažniausiai merginų užduodamas klausimas apie kavą – kiek ji turi kalorijų?

Taigi, ar kava yra draugiškas produktas laikantis dietų? Džiugi žinia toms, kurios mėgsta natūralią kavą – jokiais priedais nepaskanintas gėrimas turi vos 0-2 kilokalorijas (kcal)! Rastume mažai žmonių, kurie teigtų, kad kava be priedų – gardus gėrimas. Būtent todėl kava skaninama cukrumi, pienu, grietinėle, įvairiais sirupais, karamele ir kitais priedais. Pastarųjų arbatinis šaukštelis turi ne mažiau 30 kcal. Taigi gausiai paskaninta kava kalorijų turi tiek, kiek dalis ar net ir visas pagrindinis pietų patiekalas.

Tuo tarpu šiandien populiariausia Latte kava kilokalorijų turi panašiai tiek, kiek vidutinio dydžio vištienos krūtinėlės kepsnys. Jei kavą pagardinsime 1-3 šaukštais lieso pieno (iki 1 proc.), kava turės atitinkamai 5-15 kcal. 100 ml lieso pieno turi vos 31 kcal, ir nors iš jo putos nesuplaksime, kavos skonis tikrai pagerės, organizmą aprūpinsime svarbiu mineralu kalciu.

Tradiciškai ruoštos Latte kavos didelis puodelis (350 ml) jau turi 220 kcal. Mažo šios kavos puodelio (200 ml) energinė vertė – 125 kcal. Visa esmė – tokios kavos ruošimui naudojamas pats riebiausias pienas, todėl ir kilokalorijų bomba tokia didelė. Tradicinė Latte ruošiama iš ¼ Espresso kavos ir ¾ pieno. Kavą pagardinus/papuošus plakta grietinėle, kalorijų gali net padvigubėti.

Pati kaloringiausia – kava su grietinėle ir šokoladu: 200 ml tokio gėrimo puodelyje yra net 550 kcal. Kapučino kava gaminama su mažesniu kiekiu pieno, tad vidutinio dydžio puodelis šios kavos, pagardintos šaukšteliu cukraus, turi apie 150 kcal.

Dažniausia prie kavos patiekiami įvairūs pyragai, pyragėliai su kremu, taigi reikėtų žinoti, kad vien sluoksniuotos tešlos 100-e gramų yra net 540 kcal, tad verčiau rinktis nekaloringus, sveikesnius saldumynus bei vaisius.