figūros tipas
Mada

Kodėl taip svarbu žinoti savo figūros tipą?

Įėjus į parduotuvę nužvelgi manekenus, sukabintus drabužius ir griebi bent dešimt su kuriais keliauji į matavimosi kabiną. Ir, o siaube, nė vienas netinka! Ir konsultantės visuomet primena, jog tai kaip atrodo ant pakabos ir kaip ant tavęs – du skirtingi dalykai. Tad kaip žvelgiant į drabužį įvertinti ar apskritai verta jį matuotis? O kaip apsispręsti jei perkami drabuziai internetu?

Pirmiausia, reikia žvelgti ne į tai kaip drabužis atrodo „ant kažko“(manekeno, praeivio, modelio einančio podiumu), o žiūrėti koks yra drabužio kirpimas, koks siluetas ir ar jis tiks konkrečiai tau. O tai galima nuspręsti žinant savo figūros tipą.

Esama įvairių figūrų tipų, tačiau išskiriami pagrindiniai: trikampis, bananas, stačiakampis, obuolys, kriaušė ir smėlio laikrodis. Kiekvienam figūros tipui yra rekomenduojami skirtingo silueto drabužiai, pateikiamos rekomendacijos kokie drabužiai tinka, kokie ne, kaip maskuoti trūkumus bei pabrėžti privalumus. Štai, pavyzdžiui, obuolio figūros tipui rekomenduojami drabužiai su V formos iškirpte ar apykakle, puikiai tinka ir labiau „prailgina“ figūrą drabužiai su vertikaliomis linijomis. O štai kriaušės tipo figūrą turinčioms merginoms rekomenduojama labiau pabrėžti viršutinę kūno dalį – rinktis ryškesnes palaidines, megztukus, švarkus, tinka vertikaliomis linijomis dekoruoti viršutinės dalies drabužiai.

Gerai išnagrinėjus savo figūros tipą ir įsisavinus visus stilistų patarimus kas tinka ar netinka konkrečiai tau, gyvenimas taps lengvesnis, į drabužius bus žiūrima per kitą prizmę. Tiesiog pažvelgus matysi ar tokia palaidinės apykaklė tinka, ar suknelės ilgis tinkamas, ar gerai pabrėžiamas(paslėpiamas) liemuo, ar raštai tinka paslėpti trūkumus ar pabrėžti privalumus.

Šis naujas įgūdis praverčia be išimties visoms merginoms, kurios nemėgsta ilgų ir varginančių matavimųsi. O dar tai neįkainojamas įgūdis išsirinkti drabužius interneto parduotuvėse, kur viskas sprendžiama pagal pateiktas nuotraukas, aprašymus bei išmatavimus. Gerai savo figūros tipą žinančios ir jau patyrusios, kas joms tinka ar ne, merginos taip apsipirkinėja nuolat ir itin retai kada suklysta.