Idėjos namams

Kokias grindų plyteles pasirinkti?

Įrengiant ar remontuojant vonios ar virtuvės patalpas dažniausiai naudojamos namams skirtos grindų plytelės. Šios grindų apdailos  privalumas – atsparumas drėgmei ir šilumai ypač tinkamas drėgnoms namų erdvėms. Renkantis grindų plyteles reikia apmąstyti tris rodiklius – pasirinkti tinkamą rūšį, atkreipti dėmesį į technines savybes bei pasirinkti plytelių dizainą. Dalinamės patarimais, kaip priimti tinkamus sprendimus.

  • Plytelių rūšis

Visos keraminės plytelės skirstomos į glazūruotas keramines ir akmens masės plyteles. Pagrindinis jų skirtumas – vandens įgeriamumas ir atsparumas šalčiui. Glazūruotos keraminės plytelės geriau sugeria drėgmę, tačiau akmens masės plytelės atsparesnės šalčiui. Tad šiltame ir drėgname vonios kambaryje labiau tiks keraminės plytelės, o pavyzdžiui, terasai verčiau rinkitės akmens masės plyteles.

  • Techninės savybės

Pagrindinės plytelių techninės savybės yra dilumas ir slidumas. Plytelių dilumo rodiklis atspindi jų ilgaamžiškumą ir patvarumą. Išskiriamos 5 plytelių dilumo klasės. Pirmai klasei priklausančios plytelės pasižymi minimaliu patvarumu, o penktos dilumo klasės plytelės bus itin atsparios ir ilgaamžės. Plytelių slidumas skirstomas į slidumą basai kojai (žymima A, B ir C) ir į slidumą su avalyne (žymima R raide). Mažiausiai slidžios vaikštant basomis bus C klasės plytelės, o daugiausia slidžios plytelės su A klasės slidumo rodikliais. Slidumas su avalyne (R ) klasifikuojamas nuo 9 iki 13, kur R9 pažymėtos plytelės bus slidžios, o R13 – mažiausiai slidžios.

  • Plytelių dizainas

Renkantis plytelių dizainą reikia pagalvoti apie jų dydį, formą ir spalvą. Norint vizualiai padidinti patalpą, rekomenduoja grindis kloti didesnėmis plytelėmis. Taip pat vizualiai erdvę didina šviesios spalvos. Žinoma, reikia atsižvelgti ir į bendrą patalpų interjerą. Spalvas derinkite prie sienų spalvų, baldų ir interjero detalių spalvinės gamos.

Šie patarimai padės kiekvienam, norinčiam išsirinkti kokybiškas ir patvarias grindų plyteles ir sukurti savo namų interjerą.