Įvairenybės

Kokie karstai ir urnos kremavimui geriausiai tinka?

Lietuvoje populiarėjanti kremavimo paslaugoms, vis daugiau žmonių ima domėtis, kokie karstai ir urnos kremavimui yra tinkami. Iš tiesų tokių prekių pasiūla yra gana plati, tad galima rinktis įvairius gaminius iš skirtingų medžiagų. Kainos taip pat gali būti įvairios.

Kokį karstą kremavimui rinktis?

Jeigu norite kremuoti artimo žmogaus kūną, pirmiausia reikės išsirinkti karstą. Lietuvoje kremavimas be karsto nėra atliekamas, tad tai yra privalomas pirkinys. Kūnas kremavimo aparate sudeginamas kartu su karstu. Tad kremavimui tinka patys paprasčiausi karstai, tad tikrai nereikia jaudintis dėl to, jog karstas gali brangiai kainuoti. Labai svarbu, kad karstas būtų iš natūralaus medžio, be papildomų dekoracinių elementų, dažų ir pan. Tai užtikrina, kad procesas išliktų ekologiškas.

Kokios urnos – geriausias pasirinkimas?

Po kremavimo, specialus aparatas atskiria natūralius pelenus ir jie yra suberiami į specialią urną. Krematoriume išduodama paprasta urna, kuri yra pritaikyta pelenų laikymui ir laidojimui. Urna yra visiškai sandari ir atspari drėgmei bei skysčiams. Tačiau urnos kremavimui gali būti labai įvairios ir galima rinktis iš plataus jų pasirinkimo. Pirmiausia, skiriasi urnų dydis, taip pat ir medžiaga, iš kurios jos pagamintos. Pavyzdžiui, vienas populiariausių pasirinkimų yra metalinės urnos, kurios parduodamos įvairių formų ir dydžių.

Kur pirkti urnas?

Urnos parduodamos specializuotose parduotuvėse. Dažniausiai jas administruoja laidojimo namai Vilniuje ar kitame mieste. Jeigu užsakėte laidojimo paslaugas, kreipkitės į biuro darbuotojus ir pasiteiraukite, kur galėtumėte įsigyti Jums patinkančią urną.

Ar yra ekologiškų urnų?

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių ieško ekologiškų sprendimų, tad populiarėja ir ekologiškos urnos kremavimui. Jų pasirinkimas labai platus, todėl gamintojai siūlo ir ekologiškus pasirinkimus. Pastaruoju metu populiarios gaminamos urnos, kurios yra iš daug greičiau suyrančios medžiagos. Pavyzdžiui, Lietuvoje gana populiarios medinės urnos. Kai nusprendžiama pelenus urnoje palaidoti, tokia urna yra ekologiškas pasirinkimas, nes po žeme ji greitai suyra.

Ar galima pelenus išbarstyti?

Nemažai artimųjų klausia, kur gali išbarstyti velionio pelenus. Tai gana dažna praktika kai kuriose užsienio šalyse. Visgi, Lietuvoje tai gana griežtai reglamentuota. Kol kas Lietuvoje negalima barstyti pelenų jūroje, upėse ar į kitus vandens telkinius. Jeigu pelenus norima išbarstyti, tai galima padaryti tik specialiai tam įrengtose ir pritaikytose vietose. Pirmas toks laikas prieš kelis metus buvo įrengtas Vilniuje, Liepynės kapinėse.