Sveikata

Kovos su krūties vėžiu mėnesio proga – rožinė staigmena vilniečiams

Visame pasaulyje spalis minimas kaip kovos su krūties vėžiu mėnuo. Šia proga Tarptautinė Vilniaus Moterų Asociacija (IWAV), jau tryliktus metus organizuojanti kovai su krūties vėžiu skirtą labdaros iniciatyvą „Sužydėjusi viltis“, nusprendė dėmesį į šią problemą atkreipti originaliai žymiausias Vilniaus skulptūras papuošė simboline rožine atributika.  

Rožine nusidažė net 6 žymūs paminklai

IWAV „Sužydėjusios vilties 2021“ organizacinio komiteto vadovė Erin Gainer-Grigaliūnė sako, kad šios iniciatyvos tikslas – dėmesys krūties vėžiui. Šiuo metu tai yra dažniausias onkologinis susirgimas pasaulyje ir dažniausia moterų onkologinė liga: kasmet pasaulyje krūties vėžiu suserga daugiau nei 2 milijonai moterų, miršta apie 600 tūkstančių. Tuo tarpu Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1600 krūties vėžio atvejų, o daugiau 500 moterų nuo šios ligos miršta.

„Šiuo metu Lietuvoje su krūties vėžio diagnoze gyvena daugiau nei 15 tūkst. moterų. Spalis – oficialus kovos su krūties vėžiu mėnuo, todėl pirmas mūsų organizacijai itin svarbaus mėnesio dienas nusprendėme paminėti kiek kitaip ir gražiausius Vilniaus paminklus nuspalvinome rožine spalva. Ši iniciatyva – dar vienas būdas atkreipti dėmesį į krūties vėžio problemą ir pabrėžti reguliaraus patikrinimo bei ankstyvos diagnostikos svarbą“, – teigia E. Gainer-Grigaliūnė.

Pasak jos, rožine spalva papuošti net 6 žymūs sostinės paminklai: rašytos Žemaitės paminklas, Užupio angelas, Vokiečių gatvėje esanti Barboros Radvilaitės skulptūra, Jurgos Ivanauskaitės skvere gyvenanti menininkės Ksenijos Jaroševaitės katė, prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos esantis Jono Basanavičiaus ir T. Kosčiuškos gatvėje įkurtas brolių Vileišių paminklas. Kaip teigia iniciatyvos sumanytoja, prie kiekvienos skulptūros yra paliktas ir QR kodas, kurį nuskaitę iš karto atsidursite „Sužydėjusios vilties“ feisbuko puslapyje. Be to, praeiviai skatinami nusifotografuoti prie paminklų ir nuotraukas kelti į socialinius tinklus naudojant grotažymes#pinkwavelt ir #blossomofhopecharity bei tokiu būdu išreikšti savo solidarumą sergančioms šia onkologine liga moterims bei pažymėti prevencijos svarbą.

Veiklą vainikuos spalvingas labdaros renginys

Kaip ir kasmet, iniciatyvą spalio 9 d. vainikuos spalvingas labdaros renginys, kurio tema „Naktis Venecijoje“. Šiais metais iniciatyvos komandoje ir naujas renginio organizavimo partneris – renginių ir komunikacijos agentūra „OLIVE. Gyva komunikacija“.

Renginio vedėjais taps verslininkė, žurnalistė, kulinarinių laidų vedėja ir knygų autorė Beata Nicholson bei Jo ekscelencija JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas.  Prie aukciono vairo  kartu su B. Nicholson išvysime ir talentingąjį Gian Luca Demarco. Renginio organizatorė, verslininkė Agnė Grigaliūnienė atskleidė, kad šįmet prie renginio prisidėjo didžiulė kūrybinė komanda: Gytis Ivanauskas, Erica Jennings, Arvydas Buinauskas, Mantas Petruškevičias, Gian Luca Demarco, Monika Čereškaitė ir daugelis kitų.

Renginio metu savo pasirodymą surengs ir dar vienas ypatingas svečias pianistas Lukas Geniušas.

Vyksta tylusis aukcionas

Neseniaiinternete, oficialiame iniciatyvos puslapyje, buvo pradėtas ir tylusis aukcionas, tuo tarpu gyvas aukcionas vyks labdaros renginio, į kurią dar galima įsigyti bilietų, metu. Tyliajame aukcione jau galima varžytis dėl aukščiausios klasės vakarienės, viešnagės viešbučiuose, namams skirtų bei mados aksesuarų, užsienio kalbų kursų ir kitų nuostabių prizų. Gyvojo aukciono dalyviai galės įsigyti Jono Daniliausko, Eglės Karpavičiūtės ir Laisvydės Šalčiūtės kūrinius, aukščiausios klasės keliones: slidinėjimą Šveicarijoje ar atostogas saulėtoje Turkijoje. Taip pat ir juvelyrikos gaminių, privačią maisto gaminimo pamoką su B. Nicholson ir daugelį kitų išskirtinių dovanų.

Iniciatyvos ir aukciono metu surinktos lėšos skiriamos priemonėms, reikalingoms pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, įsigyti. Tai gydytojams onkologams suteikia galimybę dirbti su inovatyviomis diagnostikai reikalingomis priemonėmis. Taip pat daug dėmesio skiriama paskatinti moteris pasitikrinti sveikatą, priminti prevencinės medicinos svarbą. 

Norintys prisidėti prie organizacijos ir jai paaukoti, tai padaryti spalio mėnesį gali oficialioje Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos svetainėje: https://www.iwavilnius.com/blossom-of-hope

Dalyvauti tyliajame aukcione dalyvauti galite paspaudę šią nuorodą: https://blossomofhope.lt/

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Valaitytė, UAB „Publicum”
Kovos su krūties vėžiu mėnesio proga –  rožinė staigmena vilniečiams