COVID-19,  Sveikata

Laiptinių valymas – dažniausi gyventojų klausimai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai, pastarosiomis dienomis sulaukė didelio srauto gyventojų klausimų apie patalpų valymą ir dezinfekciją. Šiuo pranešimu siekiame atsakyti į gyventojų dažniausiai užduodamus klausimus apie laiptinių valymą.

Paskelbus karantiną, kaip valyti laiptines?

Laiptinę rekomenduojama plauti įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar reikia valyti turėklus?

Taip reikia, nes tai dažnai liečiamas paviršius (nesvarbu ar yra laiptinėje sergančių užkrečiama liga ar ne). Turėklus rekomenduojama valyti bent kartą per dieną šluostymo būdu naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar laiptinių vėdinimas yra aktualus?

Taip. Rekomenduojama laiptines vėdinti dažnai (mažiausiai 2–3 kartus per dieną), pvz., daryti skersvėjus.

Kaip valyti laiptinių langų palanges?

Laiptinių langų palanges rekomenduojama šluostyti drėgnu įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Kaip valyti liftus?

Liftą rekomenduojama valyti įprastu drėgnu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar reikia valyti telefonspynes?

Taip. Valyti drėgnu būdu su šluoste (geriau vienkartine) naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų). Po to rekomenduojama telefonspynes dezinfekuoti bent kartą per dieną šluostymo būdu naudojant dezinfekcinius tirpalus (70 proc. alkoholinius dezinfekantus).

Ar saugu sausu būdu valyti (šluoti) laiptines?

Nesaugu, nes tokiu būdu yra pakeliamos dulkės ir mikroorganizmai (ligų sukėlėjai: virusai, bakterijos ir kt.) ir juos gali įkvėpti žmogus.

Jei jūsų laiptinėje gyvena sergantis ar įtariamas sergantis užkrečiamąja liga, kaip dezinfekuoti laiptinę?

Rekomenduojama laiptinę ir turėklus dezinfekuoti alkoholiniu dezinfekantu, kurio koncentracija ne mažesnė nei 70 proc., arba buitiniu balikliu, kuriame chloro koncentracija yra 0,5 proc.

Naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje užregistruoti 209 839 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių  87 108 Europos šalyse. 

Pranešimą paskelbė: Ieva Janavičiūtė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras