Idėjos namams

Lanksčios fasado plytelės – kai norisi išgauti plytų vaizdą už patrauklią kainą

Namo fasadas yra tarsi namų šeimininko vizitinė kortelė. Todėl estetinis vaizdas itin svarbus ir fasado apdailos darbai perkeliami į prioritetinių darbų sąrašo viršų. Jei anksčiau fasado darbai būdavo paliekami statybų pabaigai, tai dabar yra vienas pirmųjų užbaigiamų darbų.

Pasirinkimų kuo dekoruoti fasadą yra iš tiesų nemažai ir kiekvienas variantas turi savo privalumų bei trūkumų. Tačiau paskutiniu metu vis dažniau linksniuojamos lanksčios fasado plytelės arba dar kitaip – klinkerio imitacija fasadui. Tai populiarėjantis pasirinkimas fasado apdailai ir mes pabandysime suprasti kodėl ir kuo tai geras pasirinkimas.

Kas yra lanksčios fasado plytelės?

Visais laikais plytinis fasadas simbolizavo gerą šeimininkų skonį ir pakankamai storą piniginę. Plytos yra mėgstamas pasirinkimas fasadui. Tačiau yra dvi priežastys, kodėl ne visada galima rinktis plytas – didelė kaina ir plytų masyvumas.

Šias problemas išsprendžia klinkerio imitacija, lanksčios fasado plytelės. Tai plytų analogas imituojantis taip mėgstamą plytinio fasado vaizdą. Lanksčios plytelės yra gaminamos iš kvarcinio smėlio bei pasirinkto spalvos pigmento, kurie sujungiami poly-akrilo tirpalu. Tai plokščios, lanksčios ir lengvai naudojamos fasado plytelės, kurios yra plonos – vos 4 mm storio bei lengvos – 4 kg / 1kv.m.

Dėl šių savo savybių, plonumo bei lengvumo, klinkerio imitacija gali būti naudojama ten, kur įprastos plytos būtų pernelyg masyvios. O kadangi jos itin plonos, jų perpjovimui nereikalingi jokie specialūs įrankiai ar priemonės, galima kirpti tiesiog žirklėmis, kaip popierių.

Klinkerio imitacijos privalumai

Kuomet žmonės sprendžia kokias medžiagas pasirinkti namo fasado apdailai, diskutuojama apie įvairius dalykus. Tačiau svarstant yra 3 privalumai, kurie pasirinkimą nusveria link klinkerio imitacijos.

  • Estetiškai patrauklu. Klinkerio imitacija faktiškai nesiskiria nuo pačio klinkerio, tad vizualiai fasadas atrodo prabangiai ir estetiškai. Tvarkinga forma ir vientisas stilius neleidžia abejoti, jog tai klinkeris ir tik žinant visus niuansus, galima atpažinti, jog tai imitacija. Tad tai puikus pasirinkimas, norintiems, jog fasadas atrodytų kaip su klinkerio plytomis.
  • Lengva naudoti. Jei klinkeriui sudėti reikia specialių įrankių pjaustymui bei įgūdžių, tai klinkerio imitacija yra itin paprasta naudoti ir fasado apdailą gali atlikti ir nedaug patirties turintis meistras ar jūs patys. Plytelės klijuojamos, lengvai karpomos, tad jų sudėjimas iš ties paprastas.
  • Pigu. Klinkeris viena iš brangesnių fasado apdailos medžiagų. Tuo tarpu klinkerio imitacijos plytelės yra viena pigesnių. Todėl pasirinkus lanksčias plyteles galima išties sutaupyti ir fasado apdaila neatrodo kaip prabanga piniginei. Tuo pačiu itin paprastai sudedami namo kampai, kurie dažnai kelia problemų su klinkeriu, o teisingai suskaičiavus, išeiga yra maksimali – medžiagos likučių ir nuostolių nėra.

Imitacija pigesnis, bet ne blogesnis pasirinkimas

Kaip jau supratote, klinkerio imitacija fasadui yra pigesnis fasado apdailos variantas, tačiau ne būtinai blogesnis. Kartais dėl klinkerio svorio ar nepaslankumo nėra net galimybės rinktis tikro klinkerio, lieka tik imitacija.

Su lanksčiomis plytelėmis fasadui yra daug lengviau dirbti meistrams, o jei nuspręsite visus darbus atlikti patys, tuomet klinkerio imitacija yra geriausias pasirinkimas. Su šia medžiaga fasadui gali dirbti ir nepatyrę meistrai, kadangi tai itin lengvai montuojama medžiaga. Klinkerio imitacijos plytelės klijuojamos, tačiau paviršiui nereikalingas specialus paruošimas. Prireikus, plytelės gali būti karpomos, kampai suvedami itin paprastai, nereikia papildomų priemonių. Tiesiog prieš pradedant darbus reikia perskaityti instrukciją ir pirmyn!