Laisvalaikis

Lietuva kandidatuos į Pasaulio turizmo organizacijos Vykdomąją tarybą

Lietuva kandidatuos į Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Vykdomąją tarybą 2023–2027 metams. Tokiam Ekonomikos ir inovacijų ministerijos sprendimui šiandien pritarė Vyriausybė.

„Lietuvos tapimas PTO Vykdomosios tarybos nare leistų sustiprinti mūsų šalies pozicijas tarptautinėje turizmo rinkoje ir turėtų įtakos Lietuvos populiarinimui pasaulyje. Tai taip pat padėtų užmegzti ryšių su kitomis pasaulio valstybėmis, keistis gerąja patirtimi ir sėkmingai atstovauti Baltijos ir Šiaurės šalių regionui PTO“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Lietuvos turizmo sektorius jau atsigauna po COVID-19 pandemijos. Džiaugiamės, kad praėjusiais metais Lietuvoje turistų skaičius augo daugiau nei dvigubai. Tad dalyvavimas svarbiausiame PTO sprendimus priimančiame padalinyje leistų sustiprinti mūsų šalies turizmo svarbą ir būti tarp 33 pasaulio valstybių, kurios formuoja pasaulio turizmo politiką. Be to, tai svariai prisidėtų ieškant bendrų naujų turizmo sprendimų tam, kad būtume įdomūs ir konkurencingi pasaulio mastu“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

Per vienuolika 2022 m. mėnesių Lietuva sulaukė apie 3,5 mln. turistų, ir jų užsieniečių – daugiau nei 1 mln. Tikėtina, kad pamažu susigrąžinsime dėl COVID-19 pandemijos ir karo Ukrainoje padarinių sumažėjusį užsienio turistų skaičių, kuris 2019 metais siekė beveik 2 mln.

2023–2027 m. kadencijai iš Europos regiono bus išrinktos 5 PTO Vykdomosios tarybos valstybės. Rinkimai (slaptas balsavimas) vyks 2023 m. gegužės 31 d.–birželio 2 d. Bulgarijoje, Sofijoje, vyksiančio 68-ojo PTO Europos regiono komisijos posėdžio metu. Šiuo metu kandidatūras yra pateikusios 10 valstybių: Albanija, Azerbaidžanas, Bulgarija, Čekija, Italija, Izraelis, Slovakija, Turkija, Ukraina ir Uzbekistanas.

PTO vienija 159 pasaulio valstybes, iš jų tik 33 išrenkamos į PTO Vykdomąją tarybą. Išrinktų narių kadencija – ketveri metai. PTO Vykdomosios tarybos narių posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip du kartus per metus.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija