Grožis

Naudingi patarimai teisingos odos priežiūros rutinos suformavimui

Kartais odos priežiūra gali atrodyti pernelyg sudėtinga. Per pastaruosius kelerius metus odos priežiūros priemonių rinka reikšmingai išsiplėtė. Ir nors tai yra labai teigiami pokyčiai, nes atsiranda daugybė naujų ingredientų ir preparatų, tačiau ne vieną vartotoją tai gali gluminti.

Nors kiekvieno žmogaus oda yra labai skirtinga, todėl skiriasi ir odos problemos, užsibrėžti grožio priežiūros tikslai bei kt., egzistuoja tam tikros odos priežiūros taisyklės, kurios paprastai yra taikomos kiekvienam žmogui. Todėl jei jau kurį laiką nesate tikros, kaip suformuoti teisingą odos priežiūros rutiną arba norėtumėte pakoreguoti dabartinius pasitelkiamus sprendimus, pateikiame jums keletą naudingų patarimų.

Kasdienės odos priežiūros rutinos sudarymas

Visų pirma labai svarbu, kad jūs suformuotumėte kuo paprastesnę kasdienę odos priežiūros rutiną ir jos sistemingai laikytumėtės. Pradėkite nuo pagrindinių odos priežiūros priemonių ir ilgainiui plėskite jų spektrą, atsižvelgiant į tai, kaip jums atrodo tinkama. Tuo tarpu odos priežiūros pagrindai visuomet turėtų apimti tris svarbius veiksnius.

Odos valymas

Veido odą geriausia valyti du kartus per dieną – vieną kartą ryte ir vieną kartą vakare. Ryte atliekamas valymas padės pašalinti visus prakaito ar riebalų likučius, kurie liko nuo pagalvės ir plaukų jums miegant. Tačiau ši taisyklė turi išimtį, jei jūsų oda yra sausa. Pastaruoju atveju ryte galima naudoti tiesiog paprastą vandenį.

Tuo tarpu vakare odos valymo praleisti niekuomet nereikėtų, kadangi dienos pabaigoje yra labai svarbu nuvalyti odą, pašalinant ne tik ryte naudotas odos priežiūros priemones ir makiažą, bet ir riebalų perteklių, prakaitą, negyvas odos ląsteles, teršalus ir kitus per dieną ant odos susikaupusius nešvarumus.

Renkantis veido odai skirtą valiklį, pradžioje rekomenduojama dairytis švelnaus ir drėkinančio valiklio, kadangi tokį valiklį toleruos bet kokio tipo oda. Taip pat pasirinktame valiklyje neturėtų būti jokių kvapiųjų medžiagų. Geriausia, jei jame esančių ingredientų skaičius būtų minimalus, nes tai padėtų išvengti odos sudirginimo tikimybės, ir jame būtų glicerino bei keramidų, padedančių atkurti ir palaikyti odos barjerą.

Odos drėkinimas

Antrasis žingsnis būtų odos drėkinimas. Tam galite pasitelkti drėkinamąjį kremą be aliejų ir kvapiųjų medžiagų, nes tokią odos priežiūros priemonę daug geriau toleruoja bet kurio tipo oda. Be abejo, jei norite išspręsti tam tikras jūsų odai būdingas problemas, ieškant drėkinamojo kremo galite atsižvelgti ir į papildomus ingredientus, kurie būtų skirti konkretiems jūsų poreikiams patenkinti. Iš tiesų ingredientų, kurie būna drėkinamosiose odos priežiūros priemonėse, yra daugybė, tačiau vieni svarbiausių yra hialurono rūgštis, keramidai (tai odos barjero tvirtumui ir bendrai odos būklei ypatingai svarbūs ingredientai) ir vitaminas C.

Be to, turint riebią odą arba jei jūsų oda yra linkusi į spuogus, nemanykite, kad turėtumėte nenaudoti drėkinamojo kremo. Turite suprasti, kad pernelyg dažnas prausimasis nenaudojant tinkamo drėkinamojo kremo iš tikrųjų paskatins perteklinę odos riebalų gamybą. Taigi, kad ir kokia riebi ar į aknę linkusi būtų jūsų oda, be drėkinimo ji taps sausa, o išsausėjusi oda yra sudirgusi. Tačiau, jei jūsų oda yra riebi, turėtumėte ieškoti nekomedogeninių drėkinamųjų kremų. Tokie kremai neužkemša porų ir nesukelia papildomų spuogų.

Odos apsauga

Turbūt jau esate girdėjusios, kad apsauginis kremas nuo saulės yra pirmoji apsaugos nuo odos vėžio linija, tačiau ar tikrai visuomet tinkamai apsaugote savo odą? Pasirinkite apsauginį kremą nuo saulės su SPF 30 arba didesniu ir tepkite jį kasdien – net ir tuomet, kai už lango yra apsiniaukę. Apsauginis kremas nuo saulės visuomet turėtų būti naudojamas kaip paskutinis odos priežiūros procedūros žingsnis.

Renkantis kremą nuo saulės turėsite kelis pasirinkimus – cheminius arba mineralinius kremus, tačiau kai kuriais atvejais abi šios priemonės gali būti sujungtos į vieną formulę. Mineraliniai apsauginiai kremai nuo saulės veikia kaip skydas, kuris dėl tokių sudedamųjų dalių kaip cinko oksidas ar titano dioksidas neleidžia saulės spinduliams prasiskverbti į odą. Kita vertus, cheminiai apsauginiai kremai nuo saulės apsaugo odą nuo UV spindulių juos sugerdami, pasitelkdami tokias sudedamąsias dalis kaip oktokrilenas ar avobenzonas.

Papildomi odos priežiūros žingsniai

Kai bus suformuota pagrindinė odos priežiūros rutina, laikui bėgant galima įtraukti ir papildomas priemones. Tokiu atveju pradėti reikėtų nuo odos šveitimo (vieną arba du kartus per savaitę), tokiu būdu pašalinant negyvas odos ląsteles ir ant odos paviršiaus susikaupusias perteklines nuosėdas.

Papildomos priemonės, kurias galite naudoti, yra serumai ir kaukės. Veido serumai – tai didelio stiprumo, lengvos, vietinio poveikio priemonės, kurių sudėtyje yra didesnė veikliųjų medžiagų, pavyzdžiui, vitamino C ir hialurono rūgšties, koncentracija, skirta konkrečioms odos problemoms spręsti. Serumus reikėtų naudoti po drėkinamuoju kremu. Taip pat galite kartkartėmis naudoti ir veido kaukes, tačiau nerekomenduojama to daryti dažniau nei vieną ar du kartus per savaitę. Jas reikėtų tepti ant švarios ir sausos odos, pasirenkant būtent tokias veido kaukes, kurios skirtos konkrečioms jūsų odos problemoms spręsti.

Didelį odos priežiūros priemonių asortimentą galite rasti https://www.chalure.lt/.