Laisvalaikis

Naujieji metai svetur: kurios kryptys sutraukia daugiausiai turistų?

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ vykdytos apklausos duomenimis, net 41 proc. lietuvių norėtų Naujuosius metus sutikti užsienyje. Pastebima, kad toks noras vis dažniau virsta realybe ir keliautojai mielai renkasi pasitikti ateinančius metus svetur. Tačiau kokią kryptį pasirinkti, kad Naujųjų metų sutikimas suteiktų nepamirštamą patirtį?

Renkasi saulėtas kryptis

„Tez Tour“ atstovai pastebi, kad lietuviai paprastai šiai šventei renkasi saulėtas kryptis, kur oras kardinaliai skiriasi nuo to, kuris šiuo metu vyrauja Lietuvoje.

„Pastebime, kad šventiniu laikotarpiu lietuviai mielai renkasi keliones į užsienį. Naujuosius metus jie sutiks Egipto kurortuose Šarm aš Šeiche ir Hurgadoje, taip pat saulėtoje Tenerifėje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose“, – sako Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Vykdytos apklausos duomenimis, priešingai nei Naujieji metai, Kalėdos svetur nesudomintų didelės dalies apklaustųjų. Vos 10 proc. norėtų jas švęsti kitoje šalyje.

TOP 10 Naujųjų metų krypčių

„Tez Tour“ kelionių ekspertai apžvelgė 10 populiariausių pasaulio krypčių, kuriose ši šventė suteikia neįkainojamą patirtį. 

#1. Paryžius

Paryžius yra puiki vieta tiek romantiškam Naujųjų metų sutikimui su antrąja puse, tiek audringam vakarėliui iki paryčių nemiegančiame mieste. Čia gausu puikių vietų šventinei vakarienei, verda naktinis gyvenimas, o Eliziejaus laukuose šaudomi fejerverkai neabejotinai atima žadą. Taip pat apie vidurnaktį galima stebėti Eifelio bokšto šviesų šou, o pasirinkus praleisti vakarą Montmartre, bus galima mėgautis įspūdingu Paryžiaus panoramos vaizdu.

#2. Tenerifė

Ispanija yra nuostabi šalis, turinti daugybę krypčių, išskirtinai tinkančių sutikti Naujuosius metus. Viena tokių – Tenerifė, į kurią pabėgus nuo šaltų, žiemiškų orų, jus pasitiks saulė ir net 20 laipsnių siekianti oro temperatūra. Čia Naujuosius galima pasitikti keliaujant į Teidės kalną arba su draugais leidžiant laiką valčių vakarėlyje, išsinuomojus tik jums skirtą valtį. Išskirtinis ugnikalnio kraštovaizdis, gausybė vakarėlių ir karnavalų bei skanūs valgiai yra tai, kas Naujuosius metus Tenerifėje pavers nepamirštamais.

#3. Niujorkas

Garsioji Niujorko aikštė „Times Square“ jau daugiau kaip šimtą metų yra didžiausias Naujųjų metų išvakarių traukos centras. Čia stebėti garsiojo kamuolio kritimo susirenka nesuskaičiuojamas kiekis žmonių, o dar milijardai stebi šį momentą prie savo televizorių ekranų. Pamatyti viską gyvai, savo akimis – neįkainojama patirtis. Tačiau planuojant tai padaryti, būtina atvykti į aikštę kuo anksčiau, žmonės čia pradeda rinktis jau po pietų, kad užsiimtų kuo geresnę vietą. O pasitikus Naujuosius metus, galima įsisukti į audringų vakarėlių virtinę – visame mieste jų vyksta labai daug.

#4. Amsterdamas

Amsterdamas yra nuostabus miestas Naujųjų metų sutikimui. Čia galima mėgautis įspūdingais vakarėliais, vykstančiais viešose Amsterdamo aikštėse, pavyzdžiui, Nieuwmarkt, Dam aikštėje ar Rembrandtplein. Svarbiausia, kad čia vykstančios šventės yra nemokamos.

#5. Egiptas

Gruodis yra vienas palankiausių mėnesių aplankyti Egiptą. Dėl to žmonės neretai renkasi Egiptą Naujųjų metų sutikimui, o populiariausiomis jo kryptimis tampa sostinė Kairas ir pakrantės miestai, tokie kaip Šarm el Šeichas, Hurgada ar Aleksandrija. Nors tradiciniai egiptiečių Naujieji metai yra švenčiami rugsėjo 11 d., tačiau pastaruoju metu vis daugiau barų, klubų, restoranų ir viešbučių organizuoja įspūdingas Naujųjų metų sutikimo šventes gruodžio 31-ąją. Naujuosius metus čia tikrai galima sutikti linksmai ir triukšmingai – egiptiečiai pasistengia turistams sukurti nepamirštamą šventę.

#6. Dubajus

Naujųjų metų išvakarėse laikrodžiui mušant 12 valandą, Dubajus yra tas miestas, kuriame neabejotinai galima stebėti įspūdingo grožio fejerverkus. Daugybė žmonių susirenka prie Dubajaus fontano, kad galėtų stebėti ne tik šviesos bei vandens šou, bet ir pasigrožėtų stulbinančia šviesų ir garso demonstracija ant Burj Khalifa pastato. Šiame mieste rekomenduojama Naujuosius sutikti viename iš pakrantėje esančių restoranų, tai sukurs gražią šventę ir tuo pačiu galėsite pasimėgauti kvapą gniaužiančiais vaizdais.

#7. Londonas

Daugeliui gerai žinoma, kad Londonas yra vienas tų miestų, kuriame vyksta didžiulio masto Naujųjų metų sutikimas, o vietų, iš kurių atsiveria nuostabus fejerverkų vaizdas – čia daugybė. Nors kai kuriose vietose tokia galimybė kainuoja, lengva atrasti ir nemokamų – Aleksandro rūmus, Primrose kalvą ar Grinvičo parką. O norintys pasitikti Naujuosius ne tik su įspūdingu vaizdu, bet ir skania vakariene bei audringu vakarėliu, čia tikrai turės iš ko rinktis.

#8. Sidnėjus

Sidnėjus neretai yra tituluojamas kaip viena geriausių Naujųjų metų krypčių. Vien ko vertas užburiantis fejerverkų virš Sidnėjaus uosto vaizdas, kurį turbūt kiekvienas bent kartą gyvenime norėtų pamatyti gyvai. Naujuosius čia galima sutikti ir užsisakius prabangius kruizus, kuriuose siūloma nepamirštama patirtis su gardžiu maistu, gėrimais ir fejerverkais toje pačioje ikoniškiausioje miesto vietoje – Sidnėjaus uoste.

#9. Las Vegasas

Miestas, kuriame vakarėliai rengiami kiekvieną vakarą ištisus metus, tikrai žino, kaip Naujųjų metų išvakares padaryti dar labiau įsimintinas. Nevados valstijoje, Las Vegase yra tiek daug klubų, viešbučių, barų ir kazino, kad nešvęsti būtų praktiškai neįmanoma. Šis miestas ypač patiks žmonėms, kurie yra išsiilgę masinių vakarėlių šurmulio, koncertų ir įspūdingų garso bei šviesų šou.

#10. Tokijas

Ar kada pagalvojote, kad Naujuosius metus būtų galima švęsti ne vieną dieną, o visą savaitę? Tai įmanoma, jeigu šiai progai pasirinksite Tokijų. Čia šventė prasideda gruodžio 29 dieną ir tęsiasi net iki sausio 4 dienos. Tokijas gali suteikti visiškai kitokią Naujųjų metų šventimo patirtį. Dėl religinės ir kultūrinės svarbos, tiek turistai, tiek vietiniai gyventojai lankosi šventyklose, viena populiariausių – Meiji šventykla, taip pat daugybę žmonių pritraukia Zoji-ji šventykla, kurioje vienuolis 108 kartus skambina varpu, pranešdamas apie Naujųjų metų atėjimą. Mėgstantiems naktinį gyvenimą, čia taip pat gausu įspūdingų vakarėlių, vienas tokių, vykstantis Shibuya Crossing, neretai tituluojamas vienu geriausių vakarėlių pasaulyje.

Pranešimą paskelbė: Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė, UAB „Publicum”