COVID-19,  Laisvalaikis

NFQ platforma padės užsienyje įstrigusiems lietuviams sugrįžti namo

Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso (COVID-19) plitimo, Lietuvos Vyriausybė nuo kovo 16 iki 30 dienos imtinai paskelbė karantiną visoje šalyje. Dėl uždarytų Lietuvos Respublikos sienų, nemaža dalis tėvynainių negali paprastai sugrįžti namo. Reaguodami į visuomenės poreikį, technologijų kūrėjai „NFQ Technologies” ėmėsi iniciatyvos – paleido platformą Grįžtame.LT, leisiančią ne savo noru užsienyje įstrigusiems ir atgal į Lietuvą grįžti negalintiems lietuviams susisiekti tarpusavyje, palaikyti vieni kitus bei kolaboruotis saugiam ir sparčiam grįžimui namo.

NFQ sukurtoje platformoje-interaktyviame žemėlapyje Grįžtame.LT prisiregistravę žmonės galės susisiekti su kitais, taip pat užsienyje įstrigusiais lietuviais. Taip kažkur toliau užsienyje susibūrus reikiamam kiekiui žmonių, lietuviai galės kolaboruotis užsakomąjam reisui ir kartu parskristi namo. Tuo pačiu tikimasi, kad lietuviai galės tarpusavyje bendrauti, palaikyti ryšį ir žinoti, kad įstrigę tolimame užsienio kampelyje yra ne vieni. 

Šiuo metu kviečiami visi registruotis naujojoje platformoje-interaktyviame žemėlapyje, kuriame užsienyje esantys lietuviai galės matyti, kiek dar panašioje geografinėje lokacijoje yra lietuvių. 

„Žaibiškai sureagavę į lietuvių užsienyje problemas, sukūrėme šią platformą tam, kad tautiečiai, kurie šiuo metu negali grįžti į Lietuvą ir nežino, ką daryti, galėtų tarpusavyje susisiekti ir susijungus į grupes, susiorganizuoti grįžimą namo ir patys. Kviečiame užsienyje įstrigusius lietuvius registruotis ir naudoti Grįžtame.LT kaip savitarpio pagalbos, palaikymo bei grįžimo organizavimo platformą. Platformos pagalba ir atsakingi kelionių organizatoriai, bei skrydžių operatoriai galės labiau padėti žmonėms, esantiems nežinioje. Pavyzdžiui, žinodami, kiekius atitinkamose lokacijose, kelionės atgal į Lietuvą organizatoriai galės organizuoti reikiamą oro/žemės/vandens transportą arba padėti žmonėms vietoje”, – sako „NFQ Technologies” vadovas Paulius Insoda.

NFQ pažymi, kad naujoji platforma nedubliuos ir nekonkuruos su viešojo sektoriaus, Užsienio Reikalų Ministerijos, ambasadų teikiama pagalba. Kol šiuo metu egzistuojantys viešojo sektoriaus pagalbos kanalai vykdo informacijos teikimo funkciją, visuomeniniais tikslais sukurta Grįžtame.LT platforma leis į keblią situaciją užsienio teritorijoje pakliuvusiems lietuviams susisiekti tarpusavyje, palaikyti vieni kitus bei lengviau kolaboruotis sėkmingam grįžimui namo.

Pranešimą paskelbė: Živilė Barkauskaitė, NFQ Technologies