Laisvalaikis

Nuo ko priklauso privačių darželių Vilniuje ugdymo kainos?

Vaikų darželio kaina priklauso nuo daugelio veiksnių: pirmiausia nuo įstaigos tipo ir vietos. Privatūs vaikų darželiai dažnai būna profiliuoti, o jų mokestis apima įvairią papildomą veiklą. Be mėnesinio mokesčio, tėvai dažnai turi sumokėti stojamąjį mokestį, kuris taip pat yra skirtingas. Privatus darželis Vilniuje kaina pritraukia daug susidomėjusių tėvelių, kuriems rūpi jų vaikų ikimokyklinis lavinimas.

Veiklos

Į mokesčius įeina įvairi veikla, kuri valstybiniuose darželiuose laikoma papildoma. Todėl privačius darželius lankantys darželinukai turi galimybę lankyti užsienio kalbų pamokas, reguliariai lankyti baseiną, muzikos (mokytis groti instrumentu), dailės, šokių, sporto (net jogos ir dziudo) pamokas. Tad kainos įtakai turi ir visos papildomai pasirinktos veiklos.

Kainą įtakoja darželio profilis

Be to, daugelis privačių darželių yra profiliniai – sporto, kalbų, meno ar ekologijos – darželiai. Profiliniai darželiai suteikia galimybę vaiko raidą orientuoti į vieną iš pasirinktų sričių. Dėmesys sutelkiamas į tam tikrą vaiko raidos aspektą, pvz., fizinį vystymąsi, meninį ugdymą ir pan. Tėvai netgi turi galimybę leisti savo vaiką į vegetarišką darželį, kuriame maitinama pagal vegetariškos (arba veganiškos) mitybos principus.

Mokesčiai už ikimokyklinį maitinimą

Visi darželį lankantys vaikai turi mokėti už maitinimą. Suma priklauso nuo to, kiek kartų vaikai maitinami per dieną. Taip pat svarbu faktas ir tai, ar darželyje yra virtuvė, ar ji teikia maitinimo paslaugas, ar maistas užsakomas iš konkrečios maitinimo įstaigos.

Akimirka, kai vaikas eina į vaikų darželį, yra lūžis – ne tik pačiam vaikui, bet ir jo tėvams. Neretai pastarieji patiria daugiau streso. Tėvai savo mylimų mažylių saugumą ir priežiūrą turi patikėti praktiškai nepažįstamiems žmonėms. Tad didelis iššūkiu tampa pasirinkti tinkamą vaikų priežiūros centrą už geriausią kainą.