Sveikata

Nusidriekus eilėms pas gydytojus „Kardiolitos klinikose“ eilių nėra

Greitas patekimas pas gydytoją – vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis gydymo įstaigą. Švelnėjant karantinui ir gydymo įstaigoms palaipsniui atnaujinant darbą jis tapo dar aktualesnis – prie gydytojų kabinetų nusidriekė pacientų eilės. „Apgailestaujame, kad mūsų klinikose valstybės finansuojamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kiekis yra ribotas, todėl tiems pacientams, kurie dėl sveikatos problemų ar užimto gyvenimo ritmo negali laukti, galime pasiūlyti mokamas paslaugas. Kviečiame į „Kardiolitos klinikas“, kur patekimas pas daugumą specialistų užtikrinamas iš karto“, – sako „Kardiolitos klinikų“ kokybės vadovas Edgaras Balaika.

 Atnaujinus paslaugas dar daugiau dėmesio skiriama saugumui

Praėjus daugiau nei mėnesiui, kai švelninant karantino sąlygas Lietuvos gydymo įstaigoms palaipsniui leista vėl atverti duris, savo veiklą atnaujino daugiau nei du trečdaliai šalies ligoninių. Poliklinikos taip pat atnaujino darbą, tačiau dėl saugumo apribojimų kol kas negali teikti paslaugų tokiomis apimtimis, kaip iki karantino. Tarp sveikatos priežiūros paslaugas atnaujinusių įstaigų ir visoje Lietuvoje veikiančios „Kardiolitos klinikos“, užtikrinančios paslaugų prieinamumą, kokybę ir saugumą.  

„Siekiame pasirūpinti pacientų sveikata ne tik nuotoliniu būdu, tačiau ir užtikriname galimybę jiems atvykti įprastoms konsultacijoms. Turėdami aiškų tikslą, įvertinome reikalingą darbuotojų skaičių bei turimą infrastruktūrą, praplėtėme šiuo metu paklausiausių specialybių gydytojų darbo valandas, ėmėme aptarnauti pacientus užtikrindami jų ir gydytojų saugumą: tiesioginio kontakto paslaugos teikiamos tik įvertinus situaciją telefonu, o po kiekvieno paciento vizito atliekama kabineto ir kitų patalpų dezinfekcija“, naują darbo tvarką pristato „Kardiolitos klinikų“ kokybės vadovas Edgaras Balaika.

Populiariausi – penkių sričių gydytojai

Pasak kokybės vadovo, sušvelnėjus karantinui daugiausia pacientų nori patekti pas kardiologus, neurologus, akušerius-ginekologus, gastroenterologus ir odontologus. Nepaisant to, kad konsultacijų pageidaujančių žmonių netrūksta, užsiregistravus pas norimą gydytoją daugeliu atvejų patekti galima be eilių.

 „Kardiolitos klinikų“ kardiologės Sigitos Samsanavičės teigimu, šiuo metu pastebimai padaugėjo skausmu širdies plote besiskundžiančių pacientų: „Atėję žmonės jaučia skausmą krūtinėje, nepraeinantį maudimą širdies srityje. Didžioji dauguma tokių nusiskundimų – padidėjusio streso pasekmės. Žinoma, radome ir dėl karantino užleistų širdies ligų. Tokiems atvejams prireikė skubių tyrimų ir pagalbos.“

Netinkamos darbo sąlygos namuose paskatino į gydymo įstaigas kreiptis ir patiriančius kaklo bei nugaros skausmus. „Kardiolitos klinikų“ neurologė Dalia Matačiūnienė teigia pastebinti vis daugiau pacientų, kurie karantino metu dirbo gulėdami lovoje, ant nepatogių kėdžių ar kitų paviršių, neleidusių išlaikyti teisingos nugaros laikysenos. „Visada turime nugaros skausmų kamuojamų pacientų, tačiau šiuo laikotarpiu jų – kaip niekada daug. Pagrindinė šio skausmo priežastis – netinkama laikysena karantino metu dirbant iš namų. Žmonės namuose neturi tinkamo aukščio stalų, patogių kėdžių, tad dabar tenka justi to pasekmes“, – pasakoja specialistė, rekomenduojanti nepamiršti sveikatos tikrintis ir profilaktiškai.

Ne ką mažesnis pacientų skaičius tik atnaujinus gydymo įstaigų veiklą kreipėsi į akušerijos ir ginekologijos srities specialistus. „Kardiolitos klinikų“ ginekologė Ramunė Skirmantaitė pastebi, jog didžiausią nerimą jaučia gimdos kaklelio patologijų turinčios moterys, kurioms būtina periodiškai atlikti tyrimus, bet dėl karantino jos negalėjo to padaryti: „Kadangi šios pacientės arba laukia tyrimų rezultatų, arba turėjo atnaujinus gydymo įstaigų veiklą kuo greičiau juos atlikti, šiuo metu turime daug vizitų su gimdos kaklelio patologijomis, – vardija gydytoja. – Patiriančioms neįprastus skausmus rekomenduočiau nelaukti eilėje ir kuo greičiau pasitikrinti pas specialistą, nes keli mėnesiai gali lemti negrįžtamus procesus.“

Paskutiniu metu padaugėjusių nesivystančių nėštumų pastebi „Kardiolitos klinikų“ ginekologė Milda Jaržemskienė: „Jiems įtakos galėjo turėti padidėjęs stresas. Taip pat pasitaikė ir keli persileidimai. Žinoma, negalime teigti, kad susiklosčiusi įtempta situacija tam turėjo tiesioginės įtakos, mokslinių įrodymų nėra, bet darome tokią prielaidą.“

Taip pat švelnėjant karantinui dėl sutrikusio virškinimo žmonės skuba registruotis konsultacijai pas gastroenterologus. „Kardiolitos klinikų“ gastroenterologas Vilius Kontenis pastebi, jog dažniausiai pacientai skundžiasi skrandžio skausmais, pilvo pūtimu, virškinimo problemomis: „Žmonės registruojasi tyrimams dėl įvairių skausmų, kurių priežastys gali būti ir pakitęs gyvenimo būdas, ir jaučiamas stresas, ir realūs sutrikimai. Taigi, savigyda šioje vietoje nereikėtų užsiimti, o kuo greičiau atlikti reikalingus tyrimus gydymo įstaigoje.“

„Kardiolitos klinikos“, atsižvelgdamos į sudėtingą medicininių paslaugų teikimo situaciją šalyje, praplėtė ir odontologų darbo valandas – buvo sukurta papildomų odontologų darbo vietų, kad būtų galima priimti tokį patį pacientų skaičių kaip iki karantino ir turintiems odontologinių problemų nereikėtų laukti eilėse. 

„Kardiolitos klinikos“ organizuoja savo darbą pagal su infekcijų kontrolės specialistais aptartą ir vadovo patvirtintą bei Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) pateiktą asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo planą, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas tinkamai infekcijų kontrolei, pacientų, gydytojų ir kitų darbuotojų saugumui. Atnaujinusios veiklą „Kardiolitos klinikos“, teikdamos mokamas kokybiškas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, savo pacientams užtikrina saugų ir operatyvų jų prieinamumą išvengiant ilgo laukimo eilėse bei primena į gydytojus kreiptis laiku, profilaktiškai tikrintis sveikatą norint išvengti ligų ateityje.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Nusidriekus eilėms pas gydytojus „Kardiolitos klinikose“ eilių nėra