Sveikata

Vykdoma gyventojų sociologinė apklausa dėl organų donorystės žinomumo Lietuvoje

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos kartu su visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centru „Vilmorus” birželio 5 – 14 d. d. vykdys reprezentatyvią  Lietuvos gyventojų apklausą dėl organų donorystės žinomumo.

Šios apklausos tikslas – išsiaiškinti visuomenės požiūrį į organų donorystę, t. y. ar šalies gyventojai pritaria organų donorystei, ar ši tema yra aptarta šeimoje su namiškiais, kas lemia jų apsisprendimą tapti organų donoru, o taip pat išsiaiškinti Lietuvos gyventojų nuomonę dėl šiuo metu galiojančio donorystės modelio keitimo į numanomo sutikimo modelį, kaip yra daugumoje Europos šalių, kurio esmė – žmogus taptų potencialiu organų donoru, jeigu nepareiškė tam prieštaraujantis.

Tyrimo metu bus apklausiami sulaukę 18 metų ir vyresni Lietuvos gyventojai, respondentų atranka parengta taip, jog kiekvienas Lietuvos gyventojas turėtų vienodą tikimybę būti apklaustas. Apklausos metu bus apklausiama ne mažiau kaip 1000 Lietuvos gyventojų.

Apklausa bus vykdoma Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje; Alytaus, Tauragės, Rokiškio, Utenos, Švenčionių, Telšių, Mažeikių, Raseinių, Ukmergės, Molėtų, Akmenės, Kretingos, Varėnos, Klaipėdos, Kauno, Kelmės, Kupiškio, Šakių, Šiaulių, Prienų, Šilutės, Vilkaviškio rajonuose ir Kalvarijos, Pagėgių bei Elektrėnų savivaldybėse.

Pranešimą paskelbė: Rasa Pekarskienė, Nacionalinis transplantacijos biuras