Grožis

Odos priežiūra prieš ir po fotoepiliacijos

Fotoepiliacija vis labiau populiarėja, o didėjant pasiūlai, augant konkurencijai ir dėl to krentant prietaisų kainoms, fotoepiliatoriai vis labiau prieinami naudojimui namuose. Tai tiesiog kiekvienos moters svajonė – kelios procedūros neišeinant iš namų ir galima mėgautis švelnia oda be jokių plaukelių. Visgi fotoepiliacija tik dalis proceso – ką reikia žinoti apie odos priežiūros ypatumus prieš ir po fotoepiliacijos.

Kas yra fotoepiliacija?

Kad būtų lengviau suprasti kai kuriuos odos priežiūros niuansus, reikėtų pasitikslinti ar suprantame, kas yra fotoepiliacija.

Fotoepiliacija – tai depiliacijos būdas, ilgalaikis plaukelių šalinimas naudojant intensyvią pulsinę šviesą (ang. Intense Pulsed Light IPL). Fotoepiliacijos metu šviesa paveikia plauko stiebo pigmentą, melaniną. Pulsinė šviesa virsta šiluma, o kaitra sunaikina plauko svogūnėlį. Todėl plaukai neatauga ilgą laiką. Daugiausia melanino yra juoduose plaukuose, tad kuo tamsesni plaukai, tuo veiksmingesnė fotoepiliacija.

Svarbu pažymėti, jog melanino yra ir odoje. Jo kiekis padidėja veikiant hormonams, gaunant daugiau UV saulės spindulių. Tamsi ar įdegusi oda yra jautresnė, ją, kaip ir plauko svogūnėlį gali paveikti fotoepiliatoriaus pulsinė šviesa. Todėl esant tamsesnei odai, prieš atliekant fotoepiliaciją, pirmiausia derėtų atlikti testą nedideliame odos plote.

Odos priežiūra prieš fotoepiliaciją

Prieš fotoepiliaciją nereikalinga speciali odos priežiūra. Galima išlaikyti įprastą rutiną, o jei jos dar neturite, susikurkite, nes tai leidžia mėgautis gražesne, glotnesne oda. Reguliarus odos pilingas, leidžia pašalinti negyvas odos ląsteles bei leidžia odai kvėpuoti. Kūno kremas taip pat turėtų būti kosmetikos priemonių sąraše. Kremu palepinti reikia ne tik veidą ir rankas, bet ir visą odą, kad būtų išlaikytas odos balansas.

Prieš pačią fotoepiliaciją, reikėtų vengti saulės spindulių, nes kaip jau minėjome, saulės vonios gali lemti padidėjusį melanino kiekį odoje. Pagal fotoepiliatorių naudojimo vadovus, derėtų keturias savaites prieš fotoepiliaciją naudoti kremą nuo saulės, mažiausiai SPF30 ir esant galimybei apskritai vengti ilgesnio buvimo saulėje.

Prieš pačią fotoepiliaciją tereikia nuskusti užaugusius plaukelius, jie neturėtų būti ilgesni nei 1 mm. Taip pat būtina nusiprausti ir nusausinti odą. Oda turi būti švari, be jokių kremų ar paveikta kitų priemonių.

Odos priežiūra po fotoepiliacijos

Paprastai fotoepiliacija nesukelia jokių pojūčių. Kai kurie jaučia tik šilumą, kiti lengvą dilgčiojimą, treti absoliučiai nieko. Tad ir odos reakcija dažnai būna skirtinga – vieniems jokių požymių, kitiems lengvas sudirgimas ar paraudimas. Viskas priklauso nuo odos tipo.

Po pačios fotoepiliacijos derėtų patepti odą gaivinančiu geliu. Galima rinktis specialias priemones skirtas naudoti po epiliacijos ar depiliacijos, arba tiesiog lengvos konsistencijos kremus su aloe vera, kurie gaivintų odą. Jei oda sudirgusi, tokią priemonę galima tepti kelias dienas.

Kaip ir prieš fotoepiliaciją, taip ir po jos, derėtų saugotis tiesioginių saulės spindulių ir naudoti apsauginį kremą nuo saulės.

Kaip galima suprasti, fotoepiliacija nereikalauja nukrypti nuo įprastos kūno priežiūros rutinos, tad nesukelia didelių nepatogumų. Žinoma, saulėtu metų laiku, derėtų būti atidesniems dėl saulės vonių, tačiau apart to, galima mėgautis laisve ir netrukus naudojant fotoepiliatorių, pastebėti laivę nuo nepageidaujamų plaukų.