Sveikata

Produktyviam laikui gamtoje – TOP 10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje

Šiltasis sezonas yra ypač palankus tiems, kurie mėgsta fizines veiklas gryname ore. Viena tokių – ėjimas – kasmet susilaukia milžiniško populiarumo, o šiemet šiai veiklai skiriama itin daug dėmesio. Per artimiausius tris mėnesius Vilniuje, Šilutėje ir Kaune įvyks kasmetinės „IKI ėjimo varžybos“, o tiems, kurie nori joms pasiruošti arba tiesiog yra neabejingi ėjimui, renginio organizatoriai atrinko TOP 10 gražiausių pažintinių takų Lietuvoje.

Pasak sveikatingumo motyvatorės Vlados Musvydaitės, šią vasarą daugelis, ko gero, rinksis atostogas Lietuvoje, todėl mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ kūrėja kviečia leistis į žygį per šalį, susipažįstant su gražiausiais jos pažintiniais takais, kartu pasiruošiant ir Lietuvoje vyksiančioms ėjimo varžyboms. 

„Dabar yra puikus metas iš naujo atrasti savo kraštą ir aplankyti tas vietas, kuriose galbūt dar neteko pabuvoti. Norime paskatinti visuomenę daugiau judėti, rinktis sveikesnį gyvenimo būdą. Tai taip pat gali tapti ne tik produktyvia savaitgalio praleidimo veikla, bet ir repeticija prieš artėjančias „IKI ėjimo varžybas“. Juk daug smagiau rinkti žingsnius atrandant dar neregėtus Lietuvos kampelius ir mėgaujantis gamtos grožiu“, – sako V. Musvydaitė.

Pirmosios šių metų „IKI ėjimo varžybos“, organizuojamos V. Musvydaitės ir prekybos tinklo „Iki“ prasidės liepos 11 d. 10 val. Vilniuje. Rugpjūtį renginys bus organizuojamos Šilutėje, kuri pagal programėlės „#walk15“ vartotojų skaičių, tapo daugiausiai vaikščiojančių žmonių miestu, o rugsėjį varžybos įvyks Kaune.

Specialioje „#walk15“ programėlėje galima ne tik skaičiuoti nueitus žingsnius bet ir susipažinti su 100 nemokamų pasivaikščiojimo maršrutų visoje šalyje. Taip pat čia galima rasti visą TOP 10 gražiausių pažintinių takų sąrašą, kurio pirmuoju penketuku dalinasi V. Musvydaitė.

1. Mitologinis pėsčiųjų takas (Šventa, Sirvėtos regioninis parkas)

Apsilankę Šventos kaime ir pasivaikščioję mitologiniu pėsčiųjų taku turėsite galimybę pasigrožėsite net 17 akmeninių skulptūrų, kuriose žinomi Lietuvos skulptoriai įkūnijo senąsias baltų dievybes ir mitines būtybes.

Pažintinio tako ilgis – 2 km.

2. Mūšos Tyrelio pažintinis takas (Joniškio r., Žagarės regioninis parkas)

Šis takas pateko į Lietuvos rekordų knygą, kaip ilgiausias lentų takas, nusidriekiantis per pelkę. Eidami juo susipažinsite su unikaliomis draustinio, o kartu ir mūsų šalies gamtinėmis vertybėmis.

Pažintinio tako ilgis – 7 km.

3. Šauklių riedulyno pažintinis takas (Skuodo r., Salantų regioninis parkas)  

Vaikščiodami Šauklių riedulyno pažintiniu pėsčiųjų gamtos taku susipažinsite su vienu didžiausių riedulynų Lietuvoje. Šis takas išsiskiria mūsų kraštui neįprastu, unikaliu, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu.

Pažintinio tako ilgis – 2 km.

4. Jurkiškio upelio pažintinis takas (Molėtų r., Asvejos regioninis parkas)

Savo sraunumu ir vingiuotumu upelis primena kalnų upokšnį, kurio šlaitų aukštis siekia 18 metrų. Vagoje taip pat guli valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Jurkiškio akmuo, kitaip žinomas „Puntuko vaiko“ vardu.

Pažintinio tako ilgis – 2 km.

5. Zackagirio pažintinis takas (Varėnos r., Dzūkijos nacionalinis parkas)

Įspūdingos Grūdos upės kilpos, paslaptingas Aklaežeris, vėjo pustomas Klonių kalnas (Gaidzų kopa), Dziackagirio upelio pakrantėmis išsirikiavusios bebrų trobelės, sudomins ir gamtininką, ir paprastą keliautoją.

Pažintinio tako ilgis – 14 km.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”