Laisvalaikis,  Sveikata

Patarimai, kaip tapti ir išlikti motyvuotoms

Motyvacija yra tai, kas padeda mums sukurti apčiuopiamus rezultatus ir svajones paversti realybe, tačiau būti motyvuotoms ne visuomet yra lengva. Todėl pozityvių naujienų portalas GEROSNAUJIENOS.lt pateikia keletą praktiškų patarimų, kaip tapti (iš išlikti!) motyvuotoms (ir keletą patarimų toms, kurioms tiesiog sudėtinga pradėti).

Tai gali padėti, jei jūs:

 • norite nustatyti savo tikslus ir išsiaiškinti, kaip juos pasiekti.
 • jums trūksta motyvacijos.
 • norite atlikti jums svarbius darbus.

„Teigiama“ ir „neigiama“ motyvacija

Motyvacijos pagalba jūs „stumiate“ save link savo numatyto tikslo. Motyvacija taip pat padeda jums atsikelti ryte, dienos bėgyje atlikti svarbiausius darbus ir atrasti sėkmingus sprendimus, kurie padeda įveikti iškylančius sunkumus.

Tačiau iš tikrųjų motyvacija gali būti tiek „teigiama“, tiek ir „neigiama“:

 • „Teigiamos“ motyvacijos atveju susitelkiate į pozityvius dalykus, kurie nutiks, kai imsitės veiksmų. Pavyzdžiui – „Atlikus šią užduotį aš būsiu vos vienu žingsneliu nuo paaukštinimo.
 • „Neigiamos“ motyvacijos atveju susitelkiate į neigiamus dalykus, kurie nutiks, jei jūs nesiimsite veiksmų. Pavyzdžiui, „Jei aš neatliksiu šios užduoties per artimiausias kelias valandas, aš negausiu priedo prie atlyginimo.

„Teigiama“ ir „neigiama“ motyvacija gali būti veiksminga skirtingomis aplinkybėmis. Tačiau visuomet yra lengviau ką nors padaryti, jei jūs iš tikrųjų to norite, nei tuo atveju, kai kažką darote norėdami išvengti tam tikrų neigiamų padarinių. Todėl jei jūs neturite pozityvaus veiksmų plano, pasitelkdamos „neigiamą“ motyvaciją jūs galite pradėti jaustis beviltiškai ir tokiu būdu netgi apskritai prarasti motyvaciją.

Kaip būti motyvuotoms

 • Nustatykite savo tikslus. Kai jūs nustatote savo tikslą, jūs priimate sprendimą veikti, tokiu būdu padedant sau judėti link galutinio rezultato. Tikslai nurodo jums kryptį, į kurią turite susitelkti. Tai padeda išlikti motyvuotoms.
 • Pasirinkite tikslus, kurie jums įdomūs. Jūs būsite (ir išliksite) kur kas labiau motyvuotos, jei judėsite link tikslo, kurį iš tikrųjų norite pasiekti ir kuris jus labai domina, vietoje to, kad siektumėte tikslo, kurio nori kiti žmonės.
 • Neįdomiuose tiksluose raskite dalykus, kurie jums yra įdomūs. Kartais kiti žmonėms mums nustato tikslus ar užduotis, kurios mums nėra įdomios. Tokiais atvejais turime tokiuose tiksluose ar užduotyse ieškoti to, kas mus motyvuotų.
 • Savo tikslą „paviešinkite“. Jei kam nors pasakysite apie savo tikslą, jūs akimirksniu imsite jausti gerokai didesnį norą pasiekti tokį tikslą, nes jausitės davusios žodį.
 • Fiksuokite savo progresą. Kai judate link tam tikro savo užsibrėžti tikslo, galite jaustis gerokai labiau motyvuotos, jei matysite konkrečius įrodymus, jog jūs progresuojate. Todėl savo progresą turėtumėte fiksuoti, tokiu būdu visuomet matydamos, kad artėjate prie savo tikslo ir neleisdamos sau nuleisti rankų.
 • „Išskaidykite“ savo tikslą. Pradėti turėtumėte nuo lengvesnių ir greičiau įgyvendinamų užduočių, laipsniškai judant link sudėtingesnių iššūkių. Jei savo pagrindinį tikslą išskaidysite į mažesnius tikslus, judėdamos pirmyn jausite didesnę motyvaciją ir pasitikėjimą savo jėgomis.
 • Apdovanokite save. Prižadėkite sau tam tikro pobūdžio atlygį (dovaną) kaskart, kai užbaigsite numatytą užduotį ar pasieksite tam tikrą etapą.
 • Nedarykite to vienos. Pasistenkite atrasti žmones, su kuriais jūs galite pasidalinti savo patirtimi. Padrąsinimas iš kitų žmonių gali sustiprinti jūsų jaučiamą pasitikėjimą ir padidinti motyvaciją – ypač, jei jums sunkiai sekasi.

Jei jums iš tikrųjų sunku

Jei jūs jau ne vieną kartą bandėte, tačiau jums nepavyko ir jums tampa vis sunkiau atrasti motyvacijos, galite pabandyti pakalbėti su tuo, kuo tikrai pasitikite. Kartais iš tikrųjų gali būti pernelyg sunku pasiekti savo tikslą vienoms, todėl turėdamos paramą ir pagalbą iš šalies – galite tai padaryti lengviau.

Taigi, ką dabar turėtumėte padaryti?

 • Surašykite savo tikslus ateinantiems metams.
 • Numatykite atlygį, kuris padės padidinti jūsų motyvaciją.
 • Papasakokite kam nors apie savo tikslus.

Visa tai jums turėtų palengvinti judėjimą link savo tikslo. Todėl apsišarvokite kantrybe, plačia šypsena ir pozityviomis nuotaikomis!