Sveikata

Pirmieji žingsniai atnaujinant sveikatos priežiūros paslaugų teikimą: svarbiausia – pacientų saugumas

Nuo pirmadienio, gegužės 4 d., Medicinos diagnostikos ir gydymo centras Vilniuje palaipsniui atnaujina dėl karantino laikinai apribotų planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą. Pirmiausia Centro durys atveriamos vizitams pas gydytojus specialistus, vėl pradedami teikti planiniai laboratoriniai ir neinvaziniai instrumentiniai tyrimai, palaipsniui bus plečiamas chirurginių operacijų bei kitų invazinių procedūrų, taip pat reabilitacijos paslaugų teikimas, didžiausią dėmesį skiriant į gydymo įstaigas grįžtančių pacientų saugai.

„Pirmiausia užtikrinant pačių pacientų saugumą, pastarąsias 7 savaites fizinis jų priėmimas Centre buvo apribotas iki būtinųjų medicininių paslaugų, o gydytojų specialistų konsultacijos buvo teikiamos daugiausia nuotoliniu būdu. Tačiau per šį laiką nė akimirkos nepamiršome, kad tą dieną, kai mūsų Centras vėl bus atidarytas, pacientų priėmimo tvarka nebebus tokia kaip iki šiol. Beprecedentė koronaviruso pandemijos situacija diktuoja naujus pacientų saugos standartus. Per šias kelias savaites daug ką pertvarkėme, kad žmonės į mūsų Centrą galėtų kreiptis nesibaimindami viruso grėsmės ir pagaliau vėl gautų visas jiems būtinas medicinos paslaugas. Juk lėtinės ligos ir kiti negalavimai karantino metu niekur nedingo“, – pažymi Medicinos diagnostikos ir gydymo centro direktoriaus pavaduotoja medicinai Jūratė Garšvienė.

Pirmuoju etapu, įgyvendinant ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų teikimo atnaujinimo planą, vadovaujantis atsakingų institucijų patvirtinta tvarka, nuo gegužės 4 d., Centre vėl bus teikiamos planinės šeimos gydytojų ir gydytojų specialistų konsultacijos, pradedami atlikti ir planiniai neinvaziniai instrumentiniai, tarp jų ir radiologiniai, bei laboratoriniai tyrimai, nedidelės apimties chirurginės procedūros. Vėlesniais etapais bus toliau plečiamas chirurgijos paslaugų ir invazijos reikalaujančių tyrimų teikimas, atnaujinamos reabilitacijos ir profilaktinės paslaugos, užtikrinant visus saugos reikalavimus.

Siekiant užtikrinti atvykstančių pacientų saugumą, Centras imasi atitinkamo pacientų srautų reguliavimo – pacientai į gydytojų konsultacijas pirmiausia registruojami telefonu, vizitų laikai planuojami taip, kad Centre vienu metu nesusiburtų didesnė grupė žmonių. Saugant labiausiai pažeidžiamų visuomenės narių sveikatą, į padidintos rizikos grupes patenkantiems, vyresniems nei 60 metų žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis ar turintiems imunodeficitines būkles bei kitiems, skiriamas ir specialus apsilankymo laikas – Centro darbo dienomis nuo 7:30 iki 9:30 val.

Atvykę pacientai priimami tik jiems skirtu vizito laiku, juos pasitikę medicinos darbuotojai pamatuoja atvykusiųjų kūno temperatūrą ir suteikia individualias apsaugos priemones – kaukę, pirštines – jei pacientas neturi savo. Centre taip pat nuolat dezinfekuojamos patalpos ir paviršiai, įrengtos naujos papildomos vietos su rankų dezinfekavimo priemonėmis.

Pasak J. Garšvienės, vis dar tikėtina, kad dalis pacientų nebus linkę skubėti į medicinos įstaigą ir pageidaus būti konsultuojami telefonu. Ši galimybė ir toliau išliks, ypač tais atvejais, kai atvykimas į Centrą nėra būtinas, pavyzdžiui, norint pratęsti nedarbingumo pažymėjimą ar atnaujinti vaistų receptą. Taip pat telefonu ir toliau bus teikiamos laboratorinės diagnostikos konsultacijos – taip suteikiant pacientams informaciją apie atliktus laboratorinius tyrimus ir išvengiant papildomo vizito į gydymo įstaigą.

Tais atvejais, jei nuotolinės konsultacijos metu gydytojas indikuos, kad atvykimas –  būtinas, pacientui bus sudaroma galimybė apsilankyti centre jam patogiu metu ir saugiomis aplinkybėmis.

„Nors karantino metu turėjome apriboti įprastų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, visą šį laikotarpį stengėmės ir toliau saugiais būdais užtikrinti reikalingą pagalbą ir konsultacijas mūsų pacientams. Visą šį laikotarpį Centre dirbo speciali budinčių gydytojų komanda, didelę dalį pacientų konsultavome nuotoliniu būdu telefonu. Daugiausiai konsultacijų per šį laikotarpį suteikė šeimos ir vidaus ligų gydytojai, neurologai, gydytojai endokrinologai, kardiologai. Taip pat – ortopedai-traumatologai, otorinolaringologai, gastroenterologai. Pastebėjome, kad šiuo visiems neįprastu metu žmonėms labai reikėjo profesionalių medikų įžvalgų ir patarimų, kurie padėjo nusiraminti ar imtis prieinamų priemonių pagerinti sveikatos būklę“, – pasakoja J. Garšvienė.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras yra vienas privačios medicinos pradininkų Lietuvoje, veikiantis jau 25 metus. 

Daugiau informacijos:

Justina Gustė

Komunikacijos projektų vadovė

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras

Mob. +370 68214350

El. paštas: justina.guste@medcentras.lt

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”
Pirmieji žingsniai atnaujinant sveikatos priežiūros paslaugų teikimą: svarbiausia – pacientų saugumas