Idėjos namams

Pianinų pervežimas verčiau būtų patikėtas specialistams

Jei kraustotės į naujus namus, greičiausiai turite kilometro ilgio sąrašą daiktų, kurie turi būti saugiai gabenami. Baldai yra brangūs, o šeimos palikimas yra nepakeičiamas – niekas nenori, kad tam tikri daiktai būtų sugadinti persikraustant.

Jei turite pianiną, saugiai pervežti jį į naują vietą tikriausiai yra jūsų sąrašo viršuje. Pianinai yra dideli, sunkūs, todėl juos reikia laikyti vertikaliai, o ne apversti. Štai keletas būdų, kaip užtikrinti, kad pianinų pervežimas nekeltų sunkumų ir jis būtų saugiai gabenamas iš senų namų į naujus namus.

Kaip pervežti pianiną su profesionaliais kraustytojais?

Nors galima savarankiškai pervežti pianiną, labai rekomenduojame kviestis profesionalius perkraustytojus. Tokį sudėtingą ir vertingą daiktą geriausia palikti profesionalams. Nesunku rasti perkraustymo įmonę, siūlančią pianino perkėlimo paslaugas už prieinamą kainą, ir daugelis netgi gali įtraukti pianino pervežimą į viso namų ūkio perkraustymo procesą – nereikės pianinu rūpintis atskirai. Pianino perkraustymo kainos skiriasi priklausomai nuo atstumo, pianino sunkumo ir gabaritų. Taip pat atkreipkite dėmesį į laiptus, jei jūsų pianinas yra 9 aukšte ir namo liftas yra per mažas pianinui, tikėkitės didesnės kainos.  

Profesionalūs perkraustytojai yra apmokyti ir apdrausti bei gali garantuoti lengvą ir saugų pianino transportavimą. Nesamdydami profesionalų, galite einamuoju metu sutaupyti keletą papildomų eurų, tačiau rizikuojate susižeisti, gali susižeisti nepatyrę padėjėjai, be to, galite sugadinti pianiną. O pianino remontas tikrai nebus pigus. Tai ypač pasakytina apie didžiuosius, koncertinius pianinus, kuriuos reikia išardyti transportuojant ir kuriems reikalinga didesnė transportavimo įranga.

Persikraustant trūksta laiko, yra daugybė dalykų, dėl kurių nerimaujate, tad neverta rizikuoti ir bandyti užsiimti pianino perkėlimu patiems. Kvieskite profesionalus!

Jei nusprendėte pianiną persivežti patys

Taigi, jūs nusprendėte pasiraitoti rankoves ir patys pervežti pianiną į naujus namus. Puiku! Mes esame čia, kad įsitikintume, jog jūsų „pasidaryk pats“ projektas vyktų kuo sklandžiau. Atkreipkite ypatingą dėmesį į toliau nurodytus veiksmus ir turėtumėte būti pasirengę įvykdyti šią misiją.

  • Viską išmatuokite

Prieš imantis bet kokių veiksmų, viską gerai išmatuokite. Pradėkite nuo pačio pianino, tuomet visų kelyje esančių ertmių – durų, koridorių, prasisukimų, laiptų ir pan. Pereikite visą maršrutą atidžiai įvertindami kiekvieną etapą. Juk nenorite suprasti, jog užstrigote tarp aukštų nenumatę alternatyvų.

  • Pasiruoškite įrankius

Privalote būti pasiruošę ir paruošę pianiną didžiajam perkraustymui. Pirmiausia, pirštinės jums, kad būtumėte apsaugoti nuo susižeidimų. Antra, reikia apvynioti pianiną, jog šis „nesusižeistų“ kur nors atsitrenkęs į sieną. Geriausia tam pakavimo plėvelė, prieš tai uždengus svarbiausius ar aštriausius kampus su kartonu ar burbuline plėvele. Pernešimo palengvinimui naudokite specialius diržus kėlimui bei pagrindą ant ratukų. Pastarasis padės stumti pianiną tiesiu grindiniu.

  • Pašalinkite iš kelio kliūtis

Pianinas ir taip didelis bei sunkus, tad neapsunkite sau užduoties bandydami prasisprausti pro siaurus tarpus ar centimetro atstumu praeiti pro komodą. Pašalinkite viską, kas gali kliūti, kas gali maišytis po kojomis – smulkūs daiktai, kilimai, kėdės, komodos ir pan. Taip pat ir  mažus vaikus, šunis, katės ir žiurkėnus – jie tuo metu turėtų būti kitame kambaryje dėl jūsų ir jų pačių saugumo.

Ir pabaigai, gerai įvertinkite savo galimybes. Jei abejojate ar pavyks, geriau iškart kvieskite profesionalus, kurie ne vieną kartą pervežė pianinus ir dar didesnius, sunkesnius daiktus ir gerai žino, kaip elgtis.