Laisvalaikis

 Planuojate kelionę automobiliu? 12 daiktų, kuriuos svarbu pasiimti

Vis daugiau žmonių keliones lėktuvais iškeičia į keliones automobiliais. Kodėl? Kadangi taip dažniausiai ne tik daugiau pamatoma, tačiau ir patariama daugiau nuotykių, kurių kartais taip norisi, kad pavyktų pabėgti nuo rutinos.

Tiesa, planuojant keliones su nuosava transporto priemones reikia nepamiršti pasirūpinti svarbiausiais daiktais, kurie užtikrins, kad esant bet kokiai situacija – bus išeitis.

Svarbiausių daiktų sąrašas – žemiau.

1.     Vaistinėlė, žinoma, yra vienas svarbiausių daiktų. Ne tik dėl to, kad ji yra būtina pagal KET, tačiau pirmiausia – dėl savęs.  Įsigyti vaistinėles, kurios atitinka 2022-ųjų metų reikalavimus, galite https://torx.lt/kategorija/darbo-sauga/vaistineles/. Svarbu, kad jos būtų sertifikuotos. Žiūrėkite, kad turėtų CE ženklinimą.

2.     Kad kelionėse būtų apie viską pagalvota, taip pat siūlome pasiimti ir atsarginę padangą. Ir jokio skirtumo, ar keliaujate kažkur labai toli, ar Lietuvos ribose. Žinoma, reikia ne tik padangos, tačiau taip pat ir įrankių, kurie padėtų ją pakeisti. Nėra sunku, tačiau dar prieš kelionę susižinokite – kaip reikia viską tinkamai atlikti.

3.     Šiais laikais laisvų rankų įranga yra vienas svarbiausių daiktų kelionės metu. Ypač tiems, kurie mėgsta daug kalbėti telefonu. Pasirūpinkite, kad tai neblaškytų Jūsų.

4.     Jeigu keliaujate žiemos metu – būtinai reikia įrankių, kurie yra skirti ledo nuo stiklo gramdymui. Tai padės sutaupyti daug laiko ruošiantis išvykimui.

5.     Taip pat būtinai reikia lyno automobiliui tempti. Svarbu jį turėti ne tik tada, kai keliaujate atostogauti, tačiau ir kasdien. Niekada negalite žinoti, kada Jums reikės pagalbos arba kada ją galėsite suteikti kitiems. Būkite ne tik atsakingi, tačiau ir draugiški kitų kelių eismo dalyvių atžvilgiu.

6.     Gesintuvas yra būtinas pagal KET reikalavimus. Svarbu, kad jis būtų ne tik sertifikuotas, tačiau ir dar su galiojimu. Juos galima įsigyti tik patikimose vietose. Patogiausia – internetu. Kad ir po ieškote – pirkti internetu patogiau ir dėl to, kad galima pamatyti akcijas. Pavyzdžiui, jeigu Triotherm kaina atrodo per didelė – nuolaidos ją sumažins. Tačiau – ne kokybę.

7.     Pagal KET reikalavimus mašinoje taip pat turi būti avarinis ženklas. Jis padeda Jums būti kur kas saugesniu, jeigu laukiate pakraštyje pagalbos arba sustojote dėl kokių nors kitų priežasčių.

8.     Taip pat visada siūlome turėti galingą prožektorių, kuris leis Jums geriau matyti aplinką nakties metu.

9.     Sėdynių šildytuvai yra labai didelis malonumas, kai keliaujama vėsiuoju metų laiku. Jie dažnai padeda išvengti ir nugaros skausmo, kai laukia ilgas sėdėjimas vienoje pozicijoje.

10.  Puodelių laikiklis gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau daug keliaujantiems – jis labai svarbu. Gėrimai neišsipila, taip pat, stabiliai laikysis, kol galiausiai atvės.

11.  Taip pat reikia pasirūpinti liemene, kuri atspindi šviesą. Nors ji pagal KET nėra būtina, tačiau mes siūlome ją turėti visada. Tai yra maža smulkmena, kuri gali padėti išvengti pavojaus, kai esate kelkraštyje.

12.  Kelionių metu labai svarbu gera navigacija. Tokia, kuri rodo ne tik pagrindiniu kelius, tačiau ir mažiausius keliukus.

Keliaukite kuo daugiau ir pasirūpinkite daiktais, kurie užtikrins, jog kelionės bus saugios.