Sveikata

Po konferencijos apie vėžį Lietuvoje – kreipimasis į ES lyderius (išvados)

Dar birželio gale Europos Parlamento nario Juozo Oleko, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, mokslininkų bei nevyriausybinių Lietuvos sveikatos sektoriaus organizacijų organizuotos konferencijos apie Europos kovą su vėžiu išvadas EP narys Juozas Olekas perdavė ES lyderiams. Bendrai parengtose išvadose organizatoriai pateikia įžvalgas apie tolimesnę ES ir šalių – narių kovą su vėžiu bei sveikatos politikos stiprinimą.

Europarlamentaras Juozas Olekas kartu su buvusiu Europos komisaru Vyteniu Andriukaičiu konferencijos išvadas perdavė Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen, Europos Parlamento pirmininkui David Maria Sassoli, Europos Komisarei atsakingai už sveikatą bei maisto saugumą Stellai Kyriakides, Europos Parlamento Socialistų ir Demokratų pažangiojo aljanso pirmininkei Iratxei Garcias Perez bei Europos Parlamento ENVI komiteto pirmininkui Pascal Canfin.

Išvadose organizatoriai atkreipia dėmesį į vėžio išvengiamumą, diagnozavimo, profilaktikos ir gydymo stiprinimą, Europos Sąjungos ir šalių – narių vaidmens stiprinimą kovoje su vėžiu. Taip pat, atkreipiamas dėmesys ir į specializuotą pagalbą pacientams bei išgijusiems pacientams – nuo psichologinės pagalbos iki sėkmingo grįžimo į darbo rinką.

Pasak organizatorių, siekiant pažaboti kovą su vėžiu būtina įdiegti holistinį požiūrį ir įvertinti bei suprasti problemos kompleksiškumą visoje Sąjungoje. Geresnis bendradarbiavimas tarp šalių – narių yra būtina sąlyga siekiant veiksmingai kovoti su vėžiu ir jo susirgimais, teigiama išvadose.

Konferencija Vilniuje buvo organizuota siekiant aptarti galimas perspektyvas ir pasiūlymus Europos Komisijai, kuri rengia Europos kovos su vėžiu planą. Dokumentas Europos Parlamentui turėtų būti pristatytas dar šį rudenį.

(Dokumentas, išsiųstas Europos Komisijos pirmininkei, pridedamas prie šio pranešimo).

Pranešimą paskelbė: Tomas Bilevičius, Europos Parlamento narys Juozas Olekas