COVID-19,  Sveikata

Po netikslios SAM informacijos Kauno „Kardiolitos klinikos“ imasi papildomų prevencinių priemonių

Vakar, ketvirtadienį, išplatintas Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimas apie koronavirusu užsikrėtusią Ukmergės gydytoją, dirbusią Vilniaus „Kardiolitos klinikose“, buvo netikslus. Pirma, kalbėta ne apie Vilniaus, o apie UAB „Bendrosios medicinos praktika“ (Kauno „Kardiolitos klinikos“) gydytoją, antra, Ukmergės ligoninėje ir UAB „Bendrosios medicinos praktika“ dirbančiai gydytojai atlikti tyrimai parodė, kad ji nėra užsikrėtusi koronavirusu.

Penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija žiniasklaidai patikslino, kad medikės testas yra neigiamas. Taigi nei Vilniaus, nei Kauno „Kardiolitos klinikų“ pacientams bei darbuotojams nebuvo kilusi rizika užsikrėsti koronavirusu. Nepaisant to, UAB „Bendrosios medicinos praktika“ imtasi visų prevencinių priemonių, jog susirgimo atvejų viruso plitimo būtų išvengta, o gydymo įstaigos pacientų ir darbuotojų sveikata būtų apsaugota.

Pasak UAB „Bendrosios medicinos praktika“ Ekstremalių situacijų valdymo grupės vadovo biomedicinos mokslų daktaro Valerij Dobrovolskij, koronaviruso susirgimu įtarta gydytoja su pacientais kontakto neturėjo, nes atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas visos planinės operacijos UAB „Bendrosios medicinos praktika“ ligoninėje nuo pirmadienio buvo atidėtos, ligoninė buvo tuščia: „Savo veiklą vykdome atsižvelgdami į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas ir vadovaudamiesi UAB „Bendrosios medicinos praktika“ ekstremalių situacijų valdymo planu ėmėmės veiksmų koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės valdymui.“

Kaip teigia Ekstremalių situacijų valdymo grupės vadovas, anesteziologe-reanimatologe dirbanti gydytoja, įtarta užsikrėtusi koronavirusu ir UAB „Bendrosios medicinos praktika“ dirbusi antradienį, yra saviizoliacijoje. Taip pat ir visi aštuoni su ja kontaktavę darbuotojai: „Kol kas nė vienam darbuotojui koronaviruso simptomai nepasireiškė, tačiau imamės visų prevencinių priemonių, jog išvengtume darbuotojų užsikrėtimo koronavirusu ateityje ir mūsų pacientai jaustųsi saugūs“. 

Šiuo metu visos planinės gydytojų konsultacijos ir kitų paslaugų teikimas atidėtas po kovo 30 dienos, karantino metu teikiama skubi pagalba ir tik tos paslaugos, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė, šeimos gydytojų paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu, griežtai ribojami pacientų srautai klinikoje, į kliniką kviečiami tik tie pacientai, kurie iš anksto registravosi telefonu ir tik tais atvejais, kai jiems reikalinga būtinoji pagalba.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR