Sveikata

Reaguodama į paskelbtą karantiną, BENU vaistinė imasi papildomų saugumo priemonių, keičia klientų aptarnavimo tvarką

Vaistinės viena iš nedaugelio vietų, kurios karantino laikotarpiu dirbs įprastu ritmu ir priiminės klientus. Tačiau, paskelbus karantiną, BENU vaistinių tinklas ėmėsi papildomų griežtesnių saugumo priemonių, taip pat keičia klientų aptarnavimą – laikinai apribos savitarnos paslaugas. Pasak „BENU Vaistinė Lietuva“ direktorės Rasos Montvilės, šių priemonių imtasi, siekiant sumažinti riziką klientams ir vaistininkams. 

„Suprantame, kaip svarbu šiuo laikotarpiu užtikrinti klientams kuo saugesnę aplinką, kurioje galėtų įsigyti sveikatai reikalingų medikamentų ir medicinos prekių. Todėl artimiausiomis dienomis įdiegsime papildomas prevencijos priemones. Jomis norime apsaugoti ir savo darbuotojus, kasdien kontaktuojančius su daugybę pacientų“, – sako R. Montvilė.

Viena iš naujovių, su kuria BENU vaistinės pradeda karantino laikotarpį – savitarnos zonų atsisakymas, kur tai yra įmanoma. Vaistinius preparatus ir kitas medicinos ar kosmetikos priemones šiuo laikotarpiu klientams padės susirinkti vaistininkas. Taip siekiama užtikrinti įvairių paviršių, tarp jų – ir prekių pakuočių, švarą ir higieną.

„Kiekvieną darbuotoją esame aprūpinę pirštinėmis, taip pat visomis reikalingomis dezinfekcinėmis priemonėmis reguliariam paviršių valymui, taip pat ir rankų dezinfekavimui. Darbuotojams išdalinome ir apsauginius akinius, nes, kaip žinome, užsikrėsti virusą galima ne tik per burną ar nosies gleivinę, bet ir akis“, – kokių saugumo priemonių ėmėsi vaistinėse vardija R. Montvilė.

Šią savaitę vaistinėse taip pat ketinama sumontuoti apsaugines organinio stiklo sieneles prie kasų, sumažinsiančiomis pirkėjų ir vaistininkų kontaktą. Taip pat pirkėjai raginami už prekes atsiskaityti mokėjimo kortelėmis.

Atsisako akcijų komunikacijos ir ruošia prekių likučius

Visus pajėgumus vaistinių tinklas šiuo metu telkia viruso sklidimo rizikai sumažinti, todėl kovo mėnesį atsisako bet kokios akcijų komunikacijos.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu negali būti kalbos apie kokią nors konkurenciją. Visi turime susitelkti bendram tikslui – stabdyti viruso plitimą visuomenėje, o jos nariams užtikrinti visą būtinąją pagalbą. Todėl dabar peržiūrime ir ruošiame paklausiausių prekių likučius, kad pirkėjams užtikrintume galimybę įsigyti reikiamų medikamentų ir kitų prekių. Matome, kad pirkėjų krepšelis šiomis dienomis išaugo – gyventojai nori užsitikrinti, kad jų namų vaistinėlėse nepritrūks reikalingų vaistų“, – situaciją apibūdina „BENU Vaistinė Lietuva“ direktorė.

Karantino laikotarpiu keisis ir kai kurių vaistinių darbo laikas. Prekybos centruose įsikūrusios vaistinės dirbs pagal bendrą prekybos centro tvarką. Pvz., Vilniaus prekybos centre „Ozas“ BENU vaistinė dirbs trumpiau – nuo 10 iki 20 val., „Panoramoje“ įsikūrusios vaistinės darbo laikas kol kas nesikeičia. Kitų vaistinių darbo laiką ketinama peržiūrėti jį trumpinant kur įmanoma kad vaistininkams būtų sudarytos saugesnės darbo sąlygos. Visus tikslius darbo laikus skelbsime benu.lt tinklalapyje.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Gižaitė-Tulabienė, UAB Headline agency