Sveikata

Seimo Antikorupcijos komisijos narė Aistė Gedvilienė prašo Ministro Pirmininko atsakymų dėl artimų L. Savicko ir Š. Narbuto ryšių

2020 m. liepos 22 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Antikorupcijos komisijos narė Aistė Gedvilienė šiandien kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir jį laikinai pareigose pavaduojantį finansų ministrą Vilių Šapoką, prašydama skubių atsakymų dėl buvusio premjero patarėjo, pirmojo Vyriausybės kanclerio pavaduotojo, atsakingo už komitetą, koordinuojantį ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų padarinių mažinimo plano įgyvendinimą, Luko Savicko ir įtariamojo prekybos poveikiu Šarūno Narbuto artimų abipusių ryšių.

„Šarūnui Narbutui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir galimo pelnymosi iš reagentų užsakymų Lietuvai primena puotą maro metu. Š. Narbuto dalyvavimas vyriausybinėse darbo grupėse ir artima draugystė su L. Savicku sukelia įtarimų, kad S. Skvernelio aplinka galėjo siekti pasipelnyti iš koronaviruso krizės ir reagentų įsigijimo neskelbiamų derybų būdu. Todėl viešai kreipiuosi į premjerą ir prašau kuo skubiau atvirai ir viešai atsakyti į tris klausimus apie Š. Narbuto ir Vyriausybės pareigūnų ryšius“, – pabrėžė A. Gedvilienė.

Parlamentarė klausia, kieno rekomendacijų pagrindu, kieno teikimu ir sprendimu Š. Narbutas kartu su L. Savicku buvo paskirtas į Ekonomikos ministerijos įsteigtos viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ valdybą. Taip pat klausiama, kieno rekomendacijų pagrindu, teikimu ir sprendimais bei į kokias Vyriausybines darbo grupes, koordinavusias atsaką į koronoviruso epidemiją, buvo paskirtas Š. Narbutas? Galiausiai Seimo narė prašo atsakyti, ar teisinga informacija, kad L. Savickas ir Š. Narbutas yra artimi asmeniniai draugai, ir Š. Narbutas dalyvavo L. Savicko vestuvėse? 

Kontaktams:

Seimo narė Aistė Gedvilienė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. Aiste.Gedviliene@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija