Gaiviausia birželio žinia – kelionėms pasirengęs atnaujintas laivas „Žalgiris“! Jau birželio 18 d. sezoną pradedantis laivas penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais iškylautojus Kulautuvos link ir atgal plukdys iki pat rugsėjo.
10 val. ryto išplaukę nuo „Žalgirio“ arenos po valandos jau būsite Raudondvaryje, po dviejų – Kačerginėje, po dviejų su puse – Kulautuvoje. Kelionėje jums atsivers Nemunas ir nuostabios jo pakrantės.
Smagu ir tai, kad modernizuotas laivas ne tik talpina 70 vasarotojų atnaujintame salone, bet ir turi 20 vietų dviračiams ar paspirtukams. Tad galėsite džiaugtis ne tik nauju išskirtiniu upių maršrutu Nemunu ir Nevėžiu, bet ir galimybe išlipus kurioje nors iš prieplaukų tęsti kelionę dviračiais. Atnaujinti ar naujai nutiesti jų takai patogiai jungia Kauno apylinkes su miestu, o ir jame gausu įdomių dviračių maršrutų. Pavyzdžiui, ar kada buvo kilusi mintis apvažiuoti visus miesto fontanus? Bet grįžkime prie upių.
„Kaunas – upių miestas, todėl artėjančių pokyčių laukėme ir jais džiaugiamės. Sutvarkyta Nemuno salos akvatorija ir įrengta prieplauka taps dar vienu traukos centru kauniečiams bei miesto svečiams. Visa tai yra dar vienas įrodymas, kad laivyba Nemune realiai atsigauna ir čia ne žodžiai, o apčiuopiami darbai. Taigi ir Kauno miesto idėja įrengti šliuzą ties hidroelektrine su kiekviena diena tampa vis aktualesnė“, – ambicijų neslepia Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.
Keleiviniu laivu „Žalgiris“ rūpinasi ir reisus vykdo VĮ „Vidaus vandens kelių direkcija“. „Siekiame plėsti Kauno miesto gyventojų ir miesto svečių galimybes kuo įvairiau ir aktyviau praleisti laisvalaikį, kartu akcentuoti, jog laivas tai puiki transporto priemonė. Keleivinis laivas „Žalgiris” yra modernizuotas, pritaikytas didesniam keleivių patogumui: sumažintas variklio triukšmingumas, atnaujintas salonas, sėdimos vietos, įrengta uždanga nuo lietaus ir saulės. Šiemet prie Žalgirio arenos įrengta ir nauja prieplauka, prie kurios numatyta galimybė švartuotis laivams. Čia stos ir keleivinis laivas „Žalgiris“. Norime, kad miesto gyventojai ir svečiai turėtų galimybę atplaukti į pačią miesto širdį“, – sako Vladimiras Vinokurovas, VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius.
Kelionė „Žalgiriu“ į abi puses suaugusiesiems kainuoja 12 Eur, vaikams nuo 7 iki 16 m. ir neįgaliesiems – 6 Eur. Į vieną pusę, tai yra, iki Kulautuvos ar bet kurios kitos prieplaukos ar atvirkščiai – perpus pigiau. Vaikai iki septynerių metų, jei neužima papildomos vietos, gali plaukti nemokamai. Vieta dviračiui ar paspirtukui – 6 Eur. visoms amžiaus grupėms, išskyrus pačius mažiausius. Visa reiso trukmė – 7 val., tai yra, nuo „Žalgirio“ arenos laivas pajuda 10 val. ryto, atgal grįžta 17 val. Kelionę planuoti ir bilietus įsigyti galite dviems savaitėms į priekį.
Kelionės vykdomos reguliariai nuo penktadienio iki sekmadienio, o laivo kapitonas primena, kad visos kelionės metu privaloma laikytis jo nurodymų ir nustatytos tvarkos.
Šių metų pavasarį VĮ Vidaus vandens kelių direkcija pradėjo istorinį Nemuno tvarkymo projektą ” TEN-T kelio E 41 modernizavimas”, po kurio apie 225 km ilgio upės vagą reguliuos ne mažiau 500 pastatytų naujų ar atnaujintų esamų hidrotechnikos statinių – bunų. Projekto pabaiga numatyta 2023 metais. Bus sudarytos palankios sąlygos Nemunu iki Kuršių marių naudotis krovininės, keleivinės, pramoginės laivybos tikslu visu navigacijos laikotarpiu. Tai esminis lūžis gerinant laivybos sąlygas Nemuno upe, įskaitant ir sausmečio laikotarpį. Didelis darbas jau įvykdytas, rengiant projektą, užtikrinant finansavimą, įvykdant viešojo pirkimo procedūras. Šiuo metu jau turime visus statybos leidimus ir rangovas vykdo darbus. Dėl bunų poveikio bus ženkliai lengviau išlaikyti laivakelio projektinius matmenis net ir sausuoju metų laikotarpiu. Žemsiurbių pagalbos reikės, tačiau sąnašų valymo darbų kiekiai bus žymiai mažesni. Projekto investicijos 23 mln. Eur. Be PVM.
Apie „VVKD”: Valstybės įmonė Vidaus vandens kelių direkcija veiklą vykdo nuo 1990 m. Įmonė vykdo Lietuvos Respublikos valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių priežiūrą ir sudaro tinkamas sąlygas laivybai. Siekdama palaikyti valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelių kokybinę būklę, Įmonė vykdo nuolatinę jų priežiūrą. Vidaus vandenų kelių priežiūra – tai vidaus vandenų kelių farvaterio ženklinimas, vagos valymas, vagos reguliavimas, hidrografinių darbų vykdymas, eksploatuojamų laivų ir kitų mechanizmų remontas, vidaus vandenų kelių infrastruktūros aptarnavimas. Įmonės strateginis tikslas – sukurti modernų, subalansuotą, saugų, draugišką aplinkai susisiekimo infrastruktūros tinklą, kuris efektyviai tenkintų verslo ir gyventojų poreikius
Pranešimą paskelbė: Justina Juozapone, VĮ Vidaus vandens kelių direkcija