Sveikata

Šimtai vilniečių metė iššūkį sau ir varžėsi kasmetinėse ėjimo varžybose

Šiandien Vilniuje praūžė jau ne vienerius metus organizuojamos nemokamos „IKI Ėjimo varžybos“. Prekybos tinklo ir sveikatingumo motyvatorės bei mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ kūrėjos Vlados Musvydaitės organizuojamos varžybos vėliau bus tęsiamas Kaune ir Šilutėje. Šeštadienį Vilniuje vykusiose varžybose susibūrė daugybė žmonių, kurie nepabijojo apsiniaukusio dangaus ir kartu įveikė 10,5 kilometrų trasą.

„IKI Ėjimo varžyboms“ startas buvo duotas Vilniaus universiteto stadione, o visas maršrutas tęsėsi vaizdingame Vilniaus miesto savivaldybės Aukštagirio geomorfologiniame draustinyje. Pasak V. Musvydaitės, šio žygio maršrutas buvo pritaikytas tiek dažnai vaikštantiems, tiek pradedantiesiems, tiek suaugusiems, tiek vaikams.

„Paruošėme visoms amžiaus grupėms tikusią 15 000 žingsnių trasą su vietomis atsikvėpti ir pailsėti, tad labiausiai džiugina tai, kad visi kartu pasiekėme svarbiausią renginio tikslą – aktyviai praleidome šeštadienį su šeima, draugais ir augintiniais. Tikiuosi, kad pirmą kartą tokio masto renginyje dalyvavę žmonės ir toliau rinksis aktyvų laisvalaikį ir nepamirš skaičiuoti nueitų žingsnių“, – sako sveikatingumo motyvatorė. 

Atsižvelgdami į saugumo reikalavimus ir gausų būrį užsiregistravusių dalyvių, renginio organizatoriai šiemet paskelbė atnaujinantys renginio formatą. Vilniuje dalyviai buvo pakviesti ne į vieną, o į daugiau nei 10 atskirų varžybų startų.

10,5 kilometrų trasą įveikusių renginio dalyvių laukė aplinkai draugiški renginio trofėjai ir galimybė apsilankyti unikaliame žingsnių turguje, kuriame mobiliojoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“ sukauptus žingsnius ėjusieji galėjo iškeisti į vaisius ir daržoves.

„Renginio dalyviai programėlėje sukauptus žingsnius galėjo išsikeisti į įvairias daržoves ir vaisius, kurių po renginio išdalijome net 20 000. Džiaugiamės, kad galėjome visus ėjimo varžybose dalyvavusius žmones apdovanoti sveikomis dovanomis – apelsinais, kalafiorais, baklažanais, bananais ir kitomis šviežiomis gėrybėmis, kurie kainavo nuo 800 iki 3 000 žingsnių už vienetą“, – sako Andrej Pometko, prekybos tinklo „Iki“ rinkodaros vadovas.

Visi dalyviai buvo apdovanoti ne tik maistingomis dovanomis, bet ir galėjo pasimėgauti kitomis pramogomis.

„Nuėjus 5 000 žingsnių ėjikai galėjo atsipūsti aktyvioje šeimos zonoje, kurioje vaikų ir jų tėvų laukė linksmos pramogos ir konkursas, kurio pagrindinis prizas –  skrydis oro balionu dviem. Taip pat, nužingsniavę 10 000 žingsnių dalyviai pasiekė sveikatingumo zoną, kurioje ėjikai galėjo pasikonsultuoti svarbiomis temomis su profesionaliais sporto gydytojais bei sudalyvauti įvairiose paskaitose“, – pasakoja sveikatingumo motyvatorė V. Musvydaitė.

Rugpjūčio 1 d. ėjimo varžybos taip pat bus organizuojamos Šilutėje, kuri pagal programėlės „#walk15“ vartotojų skaičių, tapo daugiausiai vaikščiojančių žmonių miestu. Rugsėjo 5 d. varžybos vyks Kaune.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”